"Голос" закликав відмовитися від "мертвих Мінських домовленостей"
У парламентській партії "Голос" 14 лютого на сторінці у Facebook закликали відмовитися від Мінських домовленостей у зв'язку з погіршенням ситуації на Донбасі і загибеллю трьох українських військових.
"Усього — 11 бойових втрат на сході від початку року. Висловлюємо щирі співчуття родинам загиблих. І вкотре наполягаємо: Україна повинна відмовитися від мертвих Мінських домовленостей та будь-яких спроб їх оживити. Президент Зеленський має негайно відреагувати", – ідеться в повідомленні.
У "Голосі" заявили, що з Росією "домовлятися неможливо", з нею треба говорити "лише мовою політичного тиску та військової потужності".
На їхню думку, Україна "повинна наростити військову міць, заручитися підтримкою Заходу та добиватися посилення санкційного тиску на РФ".
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
12 лютого 2015 року за посередництва Німеччини і Франції було укладено другі Мінські угоди. Вони передбачають припинення вогню, відведення важких видів озброєння, моніторинг міжнародних спостерігачів, проведення місцевих виборів відповідно до українського законодавства, амністію учасникам конфлікту, звільнення та обмін полоненими, доступ гуманітарних місій для допомоги нужденним, повернення Україні контролю над кордоном, проведення в Україні конституційної реформи в частині децентралізації.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили відповідатимуть на ворожі обстріли і після початку перемир'я.
Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. За час перемир'я загинуло кілька українських військовослужбовців.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
13 лютого 2021 року глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі відбуваються складно, але "прогрес є".
14 лютого в районі населеного пункту Новолуганське внаслідок вибуху невстановленого пристрою загинуло троє українських військовослужбовців. За даними Офісу президента України, це капітан Олександр Войтенко (1974 року народження), солдат В'ячеслав Алексєєнко (1987 року народження) і старший солдат Дмитро Мироненко (1994 року народження). У Кременчуці Полтавської області оголошено днями жалоби 15-те і 16 лютого.