Горбулін про причини виходу з переговорної групи в Мінську: Я опинився в порожнечі
Між представниками України в мінській переговорній групі існувала неузгодженість позицій, розповів виданню "ГОРДОН" колишній учасник групи, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.
Причиною виходу директора Національного інституту стратегічних досліджень Володимира Горбуліна з числа представників України в політичній підгрупі тристоронньої контактної групи в Мінську стало те, що його не сповістили про предмет переговорів. Про це в ексклюзивному коментарі виданню "ГОРДОН" повідомив сам Горбулін під час презентації в Києві монографії "Світова гібридна війна: український фронт".
"Сталася конфліктна ситуація, вона полягала в тому, що мене ніхто з української влади не попередив про предмет переговорів. Розпочали засідання в Мінську, раптом Морель (французький дипломат, координатор політичної підгрупи в Мінську П'єр Морель. – ГОРДОН) говорить: "Давайте розглянемо пропозицію, яку підготував пан Лавров разом із представниками ОРДЛО". Я, зрозуміло, відповів: "Розглядати те, що запропонував Лавров, не маю наміру", – розповів він.
Горбулін зазначив, що під час перерви він попередив Мореля, що вийде з мінської групи, якщо той пропонуватиме "тільки те, що напрацьовано в Росії та в її інтересах".
"Чому Лавров нав'язує мені те, що він напрацював? Чому він нав'язує нам вибори в окупованому Донбасі? Це ідіотизм! Я не міг погодитися з такою позицією і пішов", – розповів політик.
На його думку, проблема у відсутності комунікації не просто між українською владою і громадянським суспільством, а перш за все між владою і тими, кого вона делегувала працювати до Мінська.
"Виявилося, українська влада, точніше, Єлісєєв (заступник голови Адміністрації Президента України. – ГОРДОН) їздив і десь вів розмову про дорожню карту за Мінськими угодами. А я нічого не знав про це. Неузгодженість позицій, непідготованість мене, представника України в мінській групі, до таких розмов – ось причина. Я опинився в порожнечі і пішов", – заявив Горбулін.
Збройний конфлікт на сході країни почався в квітні 2014 року. Українська армія протистоїть проросійським бойовикам, які частково контролюють Донецьку і Луганську області.
Мінські угоди, укладені 2015 року, передбачають припинення вогню на Донбасі, повернення під український контроль лінії держкордону з Росією, а також розведення важких озброєнь. Жодну з цих вимог поки повністю не виконано.