Говорити, що після Нового року буде чергова хвиля мобілізації, не можна – представник штабу Сухопутних військ

Горбач: Ефект від "часткової мобілізації" у РФ восени Генштаб "давно врахував"
Скріншот: Media Center Ukraine - Ukrinform / Youtube

Темпи мобілізації у Збройні сили України від початку війни постійно знижуються. Про це начальник управління персоналом штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України Роман Горбач заявив на брифінгу 19 грудня, трансляцію проводили на YouTube-каналі медіацентру "Україна – Укрінформ".

За його словами, зараз мобілізація залежить від ситуації на фронті, ЗСУ контролюють кількісний склад згідно з планом і жодних "хвиль" не планують.

"Стосовно хвиль мобілізації, уже з 24 лютого цього року йде мобілізація в нас. Вона оголошена указом президента України, і навіть від самого початку ніяких хвиль мобілізації в нас не було. Дійсно, на першому етапі більше людей було призвано по мобілізації, потім ті темпи постійно знижувалися, і зараз вони на набагато нижчому рівні, ніж на початку", – сказав Горбач.

Він зазначив, що ефект від "часткової мобілізації", яку провели у РФ восени, Генштаб "давно врахував" і це не спричинить змін у планах.

"Цифри, які ми призиваємо по мобілізації, вони залежать від обстановки, яка складається на фронті. Усі ці показники за кількістю особового складу є плановими, вони прораховуються Генеральним штабом і планово здійснюється мобілізація територіальними центрами комплектування. Говорити, що після Нового року буде чергова хвиля, не можна. Усі ці фактори, які впливають, ураховані, і той фактор, що у РФ пройшла мобілізація і призвано від 200 до 300 тис. громадян, давно враховано", – зазначив начальник управління штабу з персоналу.

14 грудня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр в інтерв'ю "1+1" заявила, що процес мобілізації складно прогнозувати, оскільки він залежить від потреб війни і "є необхідність у відновленні".

Деякі українські ЗМІ дійшли висновку, що Маляр допустила проведення нової хвилі мобілізації в країні з початку наступного року. Пізніше посадовиця пояснила, що такі висновки некоректні.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію вранці 24 лютого після початку вторгнення російських військ в Україну.

Рада продовжувала воєнний стан уже п'ять разів. 16 листопада парламент продовжив воєнний стан до 19 лютого.

Воєнний стан передбачає заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, окрім особливих умов. Зокрема, виїжджати можуть чоловіки, у яких є троє або більше неповнолітніх дітей, а також моряки, але за погодженням військкомату.

6 грудня міністр оборони України Олексій Резніков говорив, що поки в Україні немає потреби в додатковій мобілізації. "На сьогодні у нас достатньо людей у Збройних силах України й загалом у секторі безпеки та оборони", заявляв він.