Грицак заявив, що українська сторона в межах обміну не віддала ОРДЛО свідка у справі про збитий MH17
Представники окремих районів Донецької та Луганської області заявляли у списках на обмін свідка у справі про збитий у небі над Донбасом малайзійський Boeing MH17. Україна відмовилася його передавати, заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак.
Українська сторона не віддала представникам окремих районів Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) в межах першого етапу обміну утримуваними особами свідка у справі про збитий у небі над Донбасом улітку 2014 року Boeing MH17 "Малайзійських авіаліній". Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заявив голова Служби безпеки України (СБУ) Василь Грицак.
"Стороною ОРДЛО була заявлена людина, яка дійсно проходить як свідок у справі про збиття малайзійського Boeing", – розповів Грицак.
Він зазначив, що українська сторона не могла передати бойовикам цієї людини.
"Звичайно ж, ми не віддали цю людину. Вона залишилася у нас. Ми не могли це зробити за жодних обставин", – підкреслив голова СБУ.
Boeing 777, що здійснював рейс MH17 (Амстердам – Куала-Лумпур), зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. 193 з них були громадянами Нідерландів.
28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, до складу якої входять представники Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування.
Згідно з висновками комісії, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам.
За даними Bellingcat і СБУ, доставку комплексу "Бук" на Донбас організував один із тогочасних ватажків угруповання "ДНР", офіцер ГРУ РФ Сергій Дубінський (Хмурий).
8 грудня в розслідуванні Bellingcat та видання The Insder повідомляли, що ідентифіковано одного з фігурантів радіоперехоплення в день катастрофи – позивний Дельфін. Розслідувачі стверджують, що це генерал-полковник російської армії Микола Ткачов.
27 грудня на Донбасі відбувся перший етап обміну утримуваними особами. За даними Генеральної прокуратури, Україна обміняла 233 затриманих на 73 українських заручників.
Серед тих, хто вийшов на свободу, – ультрас луганської "Зорі" Владислав Овчаренко, Артем Ахмєров, блогер Едуард Неделяєв, учений-релігієзнавець Ігор Козловський, українські військові Валентин Богдан, Олексій Кириченко і Євген Чуднєцов.
Голова Служби безпеки України Василь Грицак зазначив, що бойовики "ЛДНР" продовжують утримувати 103 українців.