Громадянина Чехії засудили до 20 років за участь у війні на Донбасі на боці бойовиків
Кантора визнали винним у скоєнні терористичного акту та участі в терористичній групі. Його судили заочно, оскільки він не повернувся з України в Чехію та його місцеперебування невідоме. Вирок можуть оскаржити.
"Хоча суд не побачив деяких доказів, спочатку заявлених обвинуваченням, провину підсудного довели поза всяких розумних сумнівів", – сказав суддя Ян Шотт.
Під час судового процесу дали свідчення кілька експертів і свідків – друзів Кантора. Вони розповіли, що підсудний говорив про бажання взяти участь у бойових діях в Україні на боці проросійських сепаратистів і писав їм про свої успіхи на сході України.
У 2015 році Кантор вилетів із Праги через Ростов-на-Дону на Донбас, де, згідно з обвинувальним висновком, пройшов підготовку і став снайпером в армії "ЛНР". Згідно з досьє, він дослужився до сержанта і брав участь у бойових діях.
За даними обвинувачення, Кантор як член розвідувально-диверсійної групи особисто встановлював міни поблизу лінії розмежування.
Один із друзів Кантора заявив, що вони підтримували контакт до 2016 року. Потім йому нібито надійшло електронною поштою повідомлення про те, що Кантор мертвий, але підтвердити це не вдалося.
Видання зазначає, що у зв'язку з участю чехів у бойових діях в Україні на боці бойовиків наприкінці квітня по всій країні було проведено масштабний рейд, унаслідок якого затримали п'ятьох осіб. Їх підозрюють у терористичних злочинах.
Портал "420" писав, що одним з обвинувачених є член організації "Чехословацькі військові в запасі за мир" колишній підполковник чеської армії Іван Кратохвіл. Видання "Вести Севастополь" 2019 року повідомляло, що він приїжджав із делегацією громадських діячів в анексований Крим і висловлював надію, що "Прага повернеться до слов'янських держав так само, як Севастополь повернувся в Росію".
Контекст:
Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.