Гуменюк: "Бавовна" – спосіб впливу на логістику ворога у глибокому тилу, і він продовжується
"Ми починали з вами розмову з "бавовни". Це такий спосіб впливу на логістику ворога в його глибоких тилах, і він продовжується. Зокрема, уся ця логістика зараз дуже суттєво потерпає як у транспортному сенсі, тобто неможливо транспортувати, так і в тому, що привезено і не може бути застосовано. Тому що ми продовжуємо працювати, наприклад, у контрбатарейному режимі, сягаючи тих глибин тилу ворога, де вони зосереджують свої боєприпаси", – сказала вона.
За словами Гуменюк, це позначається на кількості обстрілів.
"За минулу добу обстрілів було 69, і вже до 90 вони не дотягують. А це означає, що певний снарядний голод у них уже є. Вони відчули, що знищені склади з боєприпасами, по яких ми відпрацювали дистанційно, усе ж таки відбиваються на кількості снарядів", – заявила спікерка.
Гуменюк також зазначила, що метою окупаційної влади було спрямувати цивільний транспорт маршрутами, якими вони ще можуть перекидати військову техніку.
"Саме така тактика використовується ворогом протягом усього повномасштабного вторгнення. Коли треба щось перевезти, вони обов'язково додають у колону цивільний автотранспорт, щоб зупинити роботу сил оборони, знаючи, що сили оборони не нищать мирне населення", – сказала вона.
Контекст:
У ніч на 17 липня російські ЗМІ повідомили про вибухи на Кримському мосту, окупаційна "адміністрація" перекрила автомобільний, залізничний і поромний рух. Повідомляли про загибель сімейної пари з Бєлгородської області, їхня неповнолітня дочка в лікарні.
Гуменюк заявляла, що пошкодження Кримського мосту могло бути російською провокацією, оскільки 17 липня закінчувалася дія "зернової угоди". Цього дня РФ заявила про вихід з угоди.
Джерела видання "ГОРДОН" у СБУ заявили, що атака на Кримський міст була спецоперацією Військово-морських сил ЗСУ і Служби безпеки України.
У СБУ заявили, що Кримський міст "не витримав воєнного навантаження", і пообіцяли озвучити подробиці атаки після перемоги над країною-агресором РФ.
Для відновлення пошкодженого внаслідок вибуху Кримського мосту країні-агресору Росії знадобиться щонайменше 1 млрд руб. (понад $11 млн), заявив 18 липня віцепрем'єр РФ Марат Хуснуллін. Раніше він говорив, що один проліт Кримського мосту неможливо відновити. Уночі 18 липня окупанти відкрили по вцілілій частині мосту рух у реверсивному режимі.
8 жовтня 2022 року міст уже підривали, його закривали на ремонт, пізніше рух на мосту відкрили знову.
22 липня місцеві Telegram-канали повідомили про вибухи у Красногвардійському районі Криму. Пізніше "глава" окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив про евакуацію населення в радіусі 5 км. Для "мінімізації ризиків" окупанти зупинили рух Кримською залізницею, повідомив він.
Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України вдень 22 липня підтвердило влучання у склади й нафтобази РФ в окупованому Октябрському. Воно також опублікувало відео, що його зняв очевидець, на якому військові машини із символікою окупантів на великій швидкості покидають місце НС.