Гуменюк розповіла, для чого окупанти притримували іранські дрони й чому застосували зараз

Атака в ніч проти 7 грудня продемонструвала, що в окупантів ще залишилися дрони-камікадзе Shahed-136

Фото: Andrii Nebytov / Telegram

Російські військові, імовірно, зробили паузу у використанні іранських безпілотників, щоб за їхньою допомогою завдати "закріплюючих ударів" по українській інфраструктурі після масованих ракетних атак. Про це голова об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України, речниця оперативного командування "Південь" Наталія Гуменюк розповіла 7 грудня в ефірі загальнонаціонального телемарафону, який транслює телеканал "Рада".

Коментуючи спробу атакувати українські об'єкти, яку російські військові здійснили в ніч проти 7 грудня, Гуменюк констатувала, що "ця зброя є ще у ворога". За її словами, "треба усвідомлювати", що не завжди відсутність ударів характеризує вичерпання запасів того чи іншого озброєння в окупантів.

Спікерка ОК "Південь" пояснила, що загарбники добирають тактику для того, щоб впливати на різні напрямки й різні аспекти ситуації в Україні: впливати і на відкриті ділянки фронту, і психологічно на населення, а також на тилові регіони.

"Зокрема, вони тримали ці дрони, напевно, для "закріплюючих ударів" по інфраструктурі. Вони продовжують способи техногенного терору й намагаються створити енергетичну кирзу в Україні", – переконана вона.

Гуменюк пояснила, що поряд із більш високовартісними ракетами російські війська, як і раніше, використовують безпілотники.

"Ми попереджали, що ворог намагається вивчити й виснажити нашу систему ППО, яка не дозволяє їм повноцінно, за [їхніми] розрахунками, провести свій терор", – підсумувала Гуменюк.

За даними Генштабу ЗСУ, українські захисники минулої доби збили 17 російських безпілотників, зокрема 14 Shahed-136. У Повітряних силах ЗСУ уточнили, що окупанти застосували дрони-камікадзе Shahed-136/131 після тритижневої паузи, запустивши їх орієнтовно з південно-східного напрямку.

Контекст:

Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 і багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2".

Президент України Володимир Зеленський 26 жовтня повідомив, що РФ випустила по Україні вже приблизно 400 іранських дронів-камікадзе. 28 жовтня спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що ЗСУ збили понад 300 іранських дронів-камікадзе, унаслідок чого Росія знизила інтенсивність атак.

3 листопада представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що Іран спрямував до Росії нову партію із 200 дронів.

Росія знову замовила в Ірану сотні безпілотників і балістичних ракет. Про це написало 7 грудня видання Zeit, посилаючись на агентство dpa.