Гарантії безпеки для України можуть оформити у 2024 році – The Wall Street Journal

Країни G7 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки
Фото: president.gov.ua

США і їхні європейські союзники розробляють гарантії безпеки для України, але укладення таких угод може закінчитися не раніше ніж 2024 року. Про це 29 серпня написало видання The Wall Street Journal із посиланням на джерела. 

За словами співрозмовників видання, розроблення гарантій для України – досить трудомісткий процес. Поки що в учасників угод, які готують, немає єдиної думки про те, якими саме мають бути зобов'язання сторін. Їм також необхідно обговорити з владою України те, якими можуть бути майбутні військові потреби країни.

Джерела видання також стверджують, що Європа побоюється, що якщо перемогу на президентських виборах у США 2024 року здобуде Дональд Трамп, то він спробує скоротити обсяги коштів, які виділяють Києву.

Крім того, європейські чиновники мають бути впевненими в тому, що оборонні підприємства Євросоюзу зможуть надати допомогу Україні, не знижуючи потреб західних країн у поповненні своїх запасів. Водночас не в усіх держав ЄС рівень оборонної промисловості порівнянний з американським, ідеться в публікації.

Контекст:

Країни G7 (США, Німеччина, Японія, Франція, Канада, Італія й Великобританія, а також Євросоюз) 12 липня ухвалили декларацію про підтримку України з гарантіями безпеки на полях саміту НАТО у Вільнюсі. У разі майбутнього збройного нападу Росії "Велика сімка" пообіцяла надати Україні зброю, військову техніку й економічну допомогу, а також накласти економічні й "інші витрати" на Росію. Згодом до декларації приєдналися й інші держави. Надати Україні гарантії безпеки готові вже майже 30 країн, заявив 26 серпня президент України Володимир Зеленський.

Україна планує підписати конкретні двосторонні угоди з кожним із союзників, пояснив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У серпні Україна вже розпочала двосторонні переговори щодо гарантій безпеки зі США, Великобританією й Канадою.

Гарантії безпеки, які нададуть Україні, – це найкращий спосіб продемонструвати президенту країни-агресора Росії Володимирові Путіну, що він "не переживе України" і її партнерів, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.