Глава Парламентської асамблеї НАТО відвідала Бородянку і пообіцяла допомогу у відновленні України

Глава ПА НАТО відвідала Бородянку разом із віцеспікеркою Ради
Фото: Олена Кондратюк / Facebook

Глава Парламентської асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям 4 лютого разом із віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк відвідала зруйновану російськими окупантами Бородянку Київської області.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Гарріо-Майлям побачила у Бородянці наслідки російської окупації, зокрема зруйновані будинки і пам'ятник Тарасові Шевченку, пошкоджений унаслідок обстрілів.

Також глава ПА НАТО і Кондратюк відвідали модульне містечко у Бородянці, повідомила віцеспікерка українського парламенту. За словами Кондратюк, там зараз живе 270 людей. Це друга зустріч Кондратюк і Гарріо-Майлям, перша відбулася у Брюсселі.

"Бородянка. Від потрощеного рашистськими кулями пам'ятника нашому Тарасу Шевченку до понівечених ракетами житлових будинків, під завалами яких загинуло 42 людини. Я чула від пані Жоель: "Це просто шок... як таке можна робити із цивільними людьми, сім'ями, дітьми..." На очах у пані президентки – сльози від побаченого… Уже відвідавши модульне містечко, у якому зараз мешкає понад 270 мешканців, як наочну демонстрацію того, як Україна відновлюється і відбудовується, ми розуміємо, що нам потрібна зброя, боєприпаси і ППО від наших західних партнерів", – написала вона.

Як ідеться у репортажі "Укрінформу", співрозмовниці обговорювали визнання РФ країною  спонсором тероризму, створення спецтрибуналу.

Гарріо-Майлям запевнила у підтримці України.

"Парламентарі, звичайно, важливі. Вони важливі тому, що вони представники народу, і саме у цій ролі ми хочемо запропонувати свою допомогу, особливо у відбудові України. Україна вже зараз, ведучи боротьбу, починає відбудову. І тому я хочу звернутися до вас із цією обіцянкою допомоги", – сказала вона.

Представники ПА НАТО можуть закликати Альянс більше та швидше допомагати Україні, пояснила Гарріо-Майлям.

"Ми боремося за мир через перемогу України, і ми розуміємо, що перемагати треба швидко, що починати перемагати треба вже тепер. [...] Але треба зрозуміти, що виявилося, що країни НАТО не готувалися, як і ніхто не готувався, до такої масштабної війни. Ми не маємо навіть у себе потрібного боєзапасу, щоб відповідати потребам такої інтенсивної війни. Тому це означає, що ми маємо всі разом впрягатися і працювати, щоб виробити той потенціал, який допоможе досягнути нашої мети – миру через перемогу", – додала вона.