Хомчак: Рядовий, який бере участь у бойових діях, має отримувати приблизно $1 тис.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив, що за участь у бойових діях українським військовослужбовцям платять надбавки.
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив, що рядовий ЗСУ, який бере участь у бойових діях, має отримувати приблизно $1 тис.
"Військовослужбовець найнижчого рівня. Візьмімо так. Це основа. Тому що це ті, хто воює... Ось на мою думку, розуміючи економічне становище держави та все інше, але дивлячись направо-наліво, то військовослужбовець – рядовий, найнижчого рівня, – має отримувати в еквіваленті приблизно $1 тис. Чому прив'язують до долара? Щоб розуміти. Курс скаче, але ми просто дивимося на європейські армії і там, звісно, більше. Війна плюс", – підкреслив Хомчак.
За його словами, за участь у бойових діях військовослужбовці отримують надбавки.
"Зараз найменше, що солдат отримує, – приблизно 10 тис. грн. На війні є надбавки. Сьогодні, якщо це той солдат, який прийшов воювати і перебуває там, на фронті, – він отримує 10 тис. грн своєї зарплати, 17 тис. за те, що він на передньому краї, і 5 тис. – за підтримку військової дисципліни, якщо він нічого не порушує, якщо не вживає алкоголю... Так ось, рахуйте. 17, 23... 32 тис. отримує. Тобто це скільки в еквіваленті? Понад $1 тис. [Командир має отримувати] набагато більше. Тому що в нього відповідальність за цих людей. І ось якраз його відповідальність потрібно оцінювати тим, що він має отримувати. Я не хочу називати в буквальних цифрах, але я вам скажу, що від моменту приходу на цю посаду ми ініціювали – це час уже нас змусив – реформування системи грошового забезпечення", – зазначив Хомчак.
"Чи готові ми сьогодні йти в наступ? Готові". Читайте повний текст інтерв'ю Хомчака
2014 року, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого.
Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна розповіла "Радіо Свобода" в січні 2021 року, що статус учасника бойових дій в Україні надали приблизно 400 тис. учасників АТО/ООС.