Хомчак заявив, що загострення на Донбасі відбувається після засідань РНБО
У районі проведення операції Об'єднаних сил на окремих ділянках лінії розмежування відбуваються провокації збройних формувань РФ та її найманців. Про це 20 лютого заявив головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, пише пресслужба ЗСУ.
Обстріли з боку противника наших позицій, а також мирних населених пунктів на тимчасово окупованих Росією територіях відбуваються напередодні засідань тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі та після засідань Ради національної безпеки і оборони України, на яких запроваджують санкції проти сприяння тероризму, йдеться в заяві.
Головнокомандувач підкреслив, що основна мета провокацій із боку окупантів полягає у створенні ілюзії обстрілів ЗСУ населених пунктів із застосуванням забороненого важкого озброєння, дискредитації сил ООС.
"Сьогодні противник здійснив прицільний обстріл зі 120-мм мінометів наших позицій, а також населеного пункту Новгородське, під час якого пошкоджено три житлові будинки, лінію електромереж та газопровід. Зі 122-мм артилерії вів вогонь по наших позиціях у районі населеного пункту Південне. Крім того, з позицій біля населеного пункту Горлівка збройні формування РФ відкрили вогонь по власних позиціях у районі газорозподільчої станції, від якого, за отриманою інформацією, загинув один їхній найманець та є поранені", – зазначив Хомчак.
За його словами, ситуація на лінії розмежування в районі проведення ООС загалом стабільна та контрольована. На ділянках розведення сил режиму тиші дотримуються.
Хомчак підкреслив, що українські військовослужбовці суворо дотримуються досягнутих домовленостей і норм міжнародного гуманітарного права.
"Будь-які звинувачення Збройних сил України у недотриманні ними режиму всеосяжного припинення вогню не мають жодного підґрунтя", – резюмував головнокомандувач.
20 лютого в районі Новгородського бойовики, стріляючи з мінометів, пошкодили три житлові будинки, лінію електромереж та газопровід.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між ЗСУ з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група (ТКГ) погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня. Незважаючи на досягнуті домовленості, із зони ООС регулярно надходить інформація про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася.
11 лютого президент України Володимир Зеленський сказав, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на переговорах у ТКГ.
РНБО 19 лютого вирішила запровадити санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака.
Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму, сказав секретар РНБО Олексій Данілов. Санкції вводять на три роки, і вони стосуються всього майна, яке контролює Медведчук, зазначив секретар РНБО.
Також Рада нацбезпеки доручила повернути в держвласність нафтопродуктопровід "Самара – Західний напрямок". Нафтопродуктопровід експлуатує компанія "Прикарпатзахідтранс". Із Медведчуком її пов'язували "Економічна правда", LIGA.net та екснардеп Сергій Лещенко. Сам політик зв'язок із цією компанією заперечував.
В ОПЗЖ назвали обмеження "репресіями і знищенням української демократії".