"Хто їм слово давав? Чому їх ніхто не міняє?" Заступник командира "Азову" присвятив вірші своїм побратимам у полоні РФ

Паламар перебуває у Туреччині після обміну у вересні 2022 року
Фото: АЗОВ – Маріуполь / Telegram

Святослав Паламар (Калина), заступник командира полку Нацгвардії України "Азов", який перебуває у Туреччині за умовами обміну з РФ, написав вірші на честь маріупольського гарнізону – захисників "Азовсталі". Вірші опублікувала 13 березня у Facebook його матір Лідія Паламар.

Синиця калину клює
В півмісячнім сяйві
Зеленого гаю.
Ні слова, ні звуку
В далекому сні,
Заснув я, та
наче дрімаю.
Забув навіть ім'я своє,
І кожної миті чекаю
З родинами тих,
В кого віра живе.
Сумую, молюсь,
не втрачаю
Надію у те, що слова –
Це не вітер,
Не сніг, що
Весною розтає,
Й повернуть до рідних
сталевих борців.
На зламі віків,
У печалі війни
Їх зараз із нами немає.
Питання одне:
Хто їм слово давав?
Чому їх ніхто не міняє?
Ні слова, ні звуку
Питання одне...

У коментарі під постом матір захисника Маріуполя написала, що "це сум сина за своїми побратимами".

Вона також пояснила, що "син Святослав Калина присвятив цей вірш бійцям "Азову", які чекають на обмін".

Контекст:

Бійці "Азову" та інших українських підрозділів захищали Маріуполь до травня 2022 року, навіть залишаючись у повному оточенні на заводі "Азовсталь".

Генеральний штаб ЗСУ повідомив пізно ввечері 16 травня, що з "Азовсталі" евакуювали 264 українських військовослужбовців, зокрема 53 тяжкопоранених.

У ніч на 17 травня президент України Володимир Зеленський заявив про початок операції з порятунку захисників Маріуполя. За інформацією британської розвідки станом на ранок 20 травня, завод "Азовсталь" покинуло до 1700 українських військових. Зеленський у червні уточнював, що російські окупанти утримують у полоні понад 2,5 тис. захисників "Азовсталі".

Частину захисників, яких потрапили в полон, уже повернули під час низки обмінів полоненими. Зокрема, 21 вересня Україна та Росія провели наймасштабніший на той час обмін полоненими. Із полону звільнили 215 військовослужбовців, які захищали Україну. Росії передали 55 російських військових і підозрюваного в держзраді вже колишнього нардепа Віктора Медведчука.

Командирів маріупольського гарнізону обміняли в Анкарі. Згідно з домовленостями, вони залишаються в Туреччині до кінця війни і перебувають там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана. За словами голови військової розвідки України Кирила Буданова, вони проживають "у приватному будинку в комфортних умовах".

Частина захисників Маріуполя загинула 29 липня внаслідок теракту росіян в окупованій Оленівці Донецької області. Росіяни заявили, що удару нібито завдали ЗСУ. У Генштабі ЗСУ повідомили, що колонію, в якій перебували українці, прицільно та навмисно обстріляли російські війська. Окупанти у такий спосіб намагалися приховати катування полонених і розстріли. Україна не завдавала по Оленівці ні артилерійських, ні ракетних ударів, підкреслили у Генштабі.