"Інтерфакс-Україна" стверджує, що Рада повернула згадку про Мінські угоди до тексту закону про реінтеграцію, Вінник спростовує це
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник стверджує, що під час голосування за поправки до законопроекту про відновлення суверенітету України над окремими районами Донбасу згадка Мінських угод не повернулася в остаточний текст.
У тексті законопроекту про реінтеграцію Донбасу під час голосування за ініціативу в цілому депутати повернули до тексту згадку Мінських угод, пише "Інтерфакс-Україна".
Перед голосуванням доповідач, депутат від Блоку Петра Порошенка Іван Вінник зачитав перелік норм, які пропонував урахувати за підсумками розгляду поправок.
"У статті 7 законопроекту відновити частину 1 у редакції автора проекту", – сказав Вінник.
Цю та низку інших поправок, озвучених із голосу, були підтримано 264 голосами.
Агентство пише, що стаття 7 передбачає пріоритетність виконання положень щодо безпеки Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року і Комплексу заходів 12 лютого 2015 року з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання під час здійснення органами державної влади заходів щодо відновлення територіальної цілісності України.
Вінник в інтерв'ю журналістам спростував включення до тексту закону посилань на Мінські домовленості, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Мінська" немає. Причина в тому, що природа цього пакту відрізняється від природи законодавчого нормативно-правового акта. Ми не можемо дипломатичні, політичні пакти, які мають тенденції до змін у часі залежно від переговорного процесу (а Мінський протокол змінювали тричі) імплементувати в українське законодавство", – сказав він.
За словами Вінника, Мінські угоди не ратифіковано Радою, тому їх включення до тіла закону неможливе.
Це положення містилося в редакції проекту закону, яку подав президент України Петро Порошенко.
5 жовтня 2017 року комітет Ради з питань національної безпеки запропонував ухвалити проект №7163 у першому читанні із поправкою до ч. 1 ст. 7, виключивши згадку Мінських угод. 15 листопада профільний комітет парламенту відмовився повернути посилання на ухвалені в Мінську документи до тексту проекту, який готували до другого читання.
18 січня 2018 року законопроект №7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" було ухвалено 280 голосами.