Ірина Геращенко: Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною і вимагає негайного реагування
Необхідно терміново уточнити списки всіх підприємств на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, які вимагають уваги та негайного доступу міжнародних експертів, заявила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Україна повинна вимагати доступу міжнародних експертів до підприємств на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, які були "націоналізовані" бойовиками і на яких є небезпечне виробництво. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради і представник України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко.
"Особливу тривогу викликають затоплені на окупованих територіях шахти, в яких рівень води майже досяг критичного максимуму. Наші міжнародні партнери по нормандському формату готові сприяти в експертизі екологічноі ситуаціі на шахтах, проведенні відкачувальних і відновлювальних робіт, делегуванні на місце експертів. Але інша сторона не дає доступу експертам – і це може закінчитися дуже серйозною екологічною катастрофою", – написала Геращенко.
За її словами, дуже важкою є ситуація з підприємствами поблизу лінії зіткнення, де порушено виробничий цикл через постійні обстріли.
"Екологічна ситуація на Донбасі залишається вкрай небезпечною та потребує негайного реагування як з боку місцевих та центральних органів виконавчої влади України , так і світу... Українські переговорники в Мінську неодноразово порушували питання режиму тиші для проведення ремонтних та відновлювальних робіт для підприємств, розташованих поблизу лінії розмежування. Однак РФ і ОРДЛО (окремі райони Донецької і Луганської областей. – "ГОРДОН") не надають гарантій і не дають можливості нормально провести ці роботи. Особливо гостро питання стоїть для торецького фенольного заводу, Авдіївського коксохімічного комбінату, інших стратегічних та інфраструктурних об'єктів", – заявила перший віце-спікер ВР.
Геращенко заявила, що складною залишається ситуація на Донецькій фільтрувальній станції, де зберігаються тонни рідкого хлору.
"У разі пошкодження цих контейнерів екологічна катастрофа загрожує всьому регіону, а ДФС тим часом щодня обстрілюють", – написала вона.
Політик додала, що потрібно терміново уточнити списки всіх підприємств на окупованих територіях, які потребують уваги і негайного доступу міжнародних експертів.
27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили запровадити "зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 1 березня не буде знято товарну блокаду ОРДЛО. Протягом наступних кількох днів бойовики захопили понад 40 підприємств української юрисдикції.
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.