Ірина Геращенко про Рубана: Бойовики не приховували свого дружнього ставлення до "переговорника" і робили заяви, що прагнуть мати справу з ним
Бойовики на Донбасі жодного разу не допустили до українських заручників представників Червоного Хреста й омбудсмена, тимчасом як у камери неодноразово допускали лідера "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, зауважила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
Лідера "Офіцерського корпусу" Володимира Рубана, якого підозрюють у спробі влаштувати теракт проти вищих посадових осіб України, підтримували бойовики з окупованих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Про це у Facebook повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.
"Попри всі наші зусилля, бойовики жодного разу не допустили до заручників в ОРДЛО представників МКЧХ (Міжнародного комітету Червоного Хреста. – "ГОРДОН"), омбудсмена, натомість у камери неодноразово допускали цього "переговорника" і одного народного депутата. Бойовики вже два роки не дають заручникам подзвонити родинам, натомість "переговорнику" неодноразово дозволяли знімати хлопців і потім демонструвати ті інтерв'ю в ефірі", – розповіла вона.
За словами політика, бойовики на переговорах у Мінську не приховували дружнього ставлення до Рубана.
"Публічно неодноразово робили заяви, що прагнуть мати справу саме з ним, і озвучували його прізвище (і ще пару інших цікавих прізвищ), як тих персон, яких вони б воліли бачити в групі і з якими б вони воліли мати справу", – зазначила Геращенко.
Вона також звернула увагу, що у 2016 році лідер "Офіцерського корпусу" вимагав без винесення вироку передати РФ в обмін на українського льотчика Надію Савченко затриманих на Донбасі російських військовослужбовців Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова.
"Українська влада попри шалений тиск, у тому числі однієї фракції, тоді зайняла жорстку позицію, що справа російських вояків, що приїхали вбивати українців, має бути розглянута в суді і тільки після вироку суду вони можуть бути помилувані та передані Росії", – підкреслила політик.
8 березня з публікацій у ЗМІ і соцмережах стало відомо про затримання глави "Офіцерського корпусу" в контрольному пункті "Майорське" в Донецькій області. Імовірно, Рубан мав стосунок до нелегального перевезення великої партії зброї на підконтрольну Києву територію.
За словами генпрокурора Юрія Луценка, затримання Рубана не було випадковим.
Співробітники Служби безпеки України (СБУ) обшукали квартиру дружини Рубана.
Підозру затриманому оголошено за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю), ч. 1 ст. 14 (підготовка до злочину), ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу.
За даними СБУ, Рубан планував обстріл із мінометів і гранатометів будівель Верховної Ради та Адміністрації Президента, а також збройні напади на житло президента Петра Порошенка, глави МВС Арсена Авакова, екс-прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та секретаря РНБО Олександра Турчинова.
Рубан заявив у суді, що не знав про наявність зброї в меблях, які він перевозив. За словами підозрюваного, автомобіль "належить старшому офіцеру Кедру".
Шевченківський райсуд Києва заарештував його на 60 днів без права виходу під заставу.
Голова СБУ Василь Грицак розповів сьогодні, що в листопаді 2017 року Рубан уже перевіз з окупованого Донбасу велику партію засобів ураження. Уся зброя під контролем СБУ, додав він. За словами Грицака, Рубан координував свої дії з лідерами "ДНР" Олександром Захарченком та Олександром Тимофєєвим (позивний Ташкент).