ISW проаналізував, навіщо РФ будує укріплення у тилових регіонах, де "ніколи не буде боїв"
Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованому 10 березня.
В ISW зазначають, що Курська й Бєлгородська області – віддалені від фронту тилові регіони, де, "найімовірніше, ніколи не буде бойових дій". Інститут звернув увагу, що, за твердженням губернатора Бєлгородської області В'ячеслава Гладкова, на будівництво "засіченої лінії" в регіоні витратили 10 млрд руб.
Це, за оцінкою інституту, "марне витрачання коштів на тлі питань про здатність Росії фінансувати свої воєнні дії в Україні".
"Будь-який російський персонал і техніка, розгорнуті на цих лініях, були б доречнішими в інших місцях України. Імовірно, російські чиновники в Курській та Бєлгородській областях будують оборонні укріплення на підтримку інформаційних операцій, мета яких – показати Україну загрозливою для російської території, щоб подати війну в Україні як екзистенційну для Росії", – додали автори звіту.
РФ і далі будує укріплення в окупованому Криму, це може свідчити, що росіяни не впевнені у своїй здатності утримати раніше захоплені території на півдні України, ідеться в огляді.
"Наразі ISW не фіксував розгортання російських сил на будь-якій із цих оборонних ліній, і тому зміцнення наразі не мають значення для російських операцій в Україні", – додали в інституті.
Контекст:
За даними української розвідки, російські військові готуються до активної оборони тимчасово окупованої АР Крим – створюють оборонну смугу як на лівому березі Дніпра в Херсонській області, так і на адміністративному кордоні з Кримом, на півночі півострова.
Окупанти також частково мінують берегову лінію Криму, щоб не допустити висадження українського десанту, додали у ГУР Міноборони України. Окрім того, росіяни й далі встановлюють протитанкові бетонні піраміди, щоб зупинити просування важкої техніки.
Губернатори Курської та Бєлгородської областей РФ, які межують з Україною, із початку грудня минулого року заявляли про будівництво укріплень "для захисту".