Італійське правосуддя позбавило Марківа права на захист – Аваков
Розслідування у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа проводили італійські правоохоронці не повною мірою. Про це 31 серпня заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
Італійські правоохоронці в пошуках доказів провини українського громадянина, бійця Національної гвардії України Віталія Марківа у справі про загибель італійського журналіста Андреа Роккеллі і його російського перекладача Андрія Миронова 24 травня 2014 року в районі Слов'янська Донецької області жодного разу не відвідали Україну.
Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час брифінгу 31 серпня, передає кореспондент "ГОРДОН".
За його словами, Україна неодноразово запрошувала італійських слідчих відвідати місце розслідуваних подій.
"Так італійське правосуддя позбавило Марківа права на захист", – вважає Аваков.
Україна провела власне розслідування обставин загибелі італійця й росіянина безпосередньо на місці події. Аваков висловив надію, що представники італійського правосуддя візьмуть до уваги його результати.
Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року за підозрою у причетності до вбивства Роккеллі та Миронова 24 травня 2014 року в районі Слов'янська Донецької області. За версією слідства, перебуваючи на горі Карачун, Марків передав інформацію про місце перебування журналістів української армії.
У Міністерстві внутрішніх справ України розповідали, що кримінальне провадження проти Марківа італійські правоохоронці відкрили за свідченнями французького журналіста, який надав відеоряд, що нібито підтверджує причетність Марківа до вбивства Роккеллі.
Українські правоохоронці вважають, що загибель італійця і росіянина сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У підрозділі Марківа не було мінометів, які вели вогонь по ймовірному місцю перебування журналіста, пояснювали у МВС.
"У матеріалах справи гвардійця Марківа сторона обвинувачення як доказ використовує фейковий лист нібито Нацгвардії України. Для того щоб спростувати це, у суді свідчення дав заступник командира – начальник штабу в/ч 3066 полковник Костянтин Рихтик. Уперше документ нібито від його імені на адресу екскомандувача НГУ Юрія Аллерова з численними помилками з'явився ще минулого року на пропагандистському російському сайті "Русская весна"... Це черговий прояв гібридної війни з боку Кремля, до якої Європа ще не звикла", – розповів Аваков.
Українська діаспора Італії проводила пікети з вимогою звільнити нацгвардійця.
Італійська прокуратура просила для Марківа 17 років в'язниці.
12 липня суд в Італії засудив Марківа до 24 років позбавлення волі.
20 листопада 2019 року захист подав скаргу на вирок. Юристи висловлювали надію, що навесні мають розпочати розгляд апеляції. Однак через пандемію коронавірусу слухання перенесли на кінець вересня. Українець залишається в міланській в'язниці суворого режиму.
У травні 2020 року експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз та Київського політехнічного інституту провели у Слов'янську слідчий експеримент у справі Марківа. Вони змоделювали умови загибелі Роккеллі тієї самої пори року й на тих самих локаціях, де стався інцидент.