"Я йому в морду харкнув. Так хотів його спровокувати". Український десантник зустрів в Італії російського телеведучого

Український десантник зустрів російського пропагандиста в центрі Верони
Фото: Валера Ананьєв / Facebook

Колишній український десантник Валерій Ананьєв повідомив, що зустрів в Італії російського пропагандиста Артема Шейніна і спробував спровокувати на конфлікт.

Колишній боєць АТО, український десантник Валерій Ананьєв випадково зустрів у центрі італійської Верони російського пропагандиста Артема Шейніна і плюнув йому в обличчя, щоб спровокувати Шейніна на конфлікт. Про це Ананьєв повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Українець розповів, що відчув емоції, дуже схожі на фронтові.

"Емоції – це захисний механізм організму. Коли ти перестаєш все адекватно сприймати. І цей стан, ці емоції, я вперше в житті відчув у мирному місті. Це було жахливо. Моя нервова система не витримала, я так себе накрутив, що у мене запаморочилася голова... Не можна втримувати свої емоції, але сідати в італійську тюрму мені теж не хотілося", – розповів він.

Ананьєв пояснив, що коли підійшов до Шейніна, йому було дуже важко, тому що він "мислив рефлексами", йому було дуже важко не почати діяти і він ледь не втратив тями від необхідності стримуватися.

"Я схопив його за плече. Я трішки не витримав, схопив його за плече, або штовхнув, я вже не пам'ятаю. Дівчинка, яка була поруч, схопила мене. І ми продовжили розмову у мирному руслі. Так от, як тільки він почав щось говорити, я йому в морду харкнув. Мені так хотілося його спровокувати. Бо попри мій стан, я розумів, що я в Італії, де працюють європейські закони", – розповів десантник.

Українець зазначив, що сподівався, що Шейнін ударить його першим.

"Але ні. Він витерся і почав розповідати про Афган. Який він боєць. Він мені щось розповідає, він, напевно, звик, як у студії. Він не розуміє, що перед ним стоїть людина, яка бачить у ньому зосереджену усю злість і ненависть, яку я відчуваю. Все, що пов'язане з війною, для мене зосереджено в цих людях: Кисельов, Соловйов, Шейнін, Путін, ці мотороли, гіві, стрєлкови, все це гівно... І тут я бачу його, людину, яка винна, в прямому сенсі винна у вбивстві тисяч українців", – зазначив Ананьєв.

Десантник додав, що Шейнін не зрозумів, що він у цей момент перебирає варіанти, "що з ним зробити".

"Він говорить-говорить. Я йому знову харкнув у морду. Знову сподівався, що він мене вдарить і першим щось зробить. Але ні... Я його наздоганяв разів три... Поряд стояла його жінка, щось кричала мені. Це мені вже сказали. Бо моя свідомість настільки звузилася на ньому, що навколо нічого не бачив. Унікальний стан, який я з 2014 року жодного разу не відчував", – наголосив він.

Ананьєв додав, що Шейнін ходив у центрі Європи у камуфляжній формі та з тактичними окулярами на голові.

"Воїн х...ров. Тевешний вояка... Я так хотів помилитися, так хотів, щоб вони говорили італійською, а не російською. Так от, я призиваю всіх, якщо ви побачите десь це лайно, плюйте їм в обличчя. Не марайте об них руки. Запльовуйте їх, щоб вони знали, щоб вони йшли десь у Лондоні, в Парижі, у Вероні, в Римі, щоб вони знали, що серед натовпу може бути українець, який підійде і мовчки просто харкне йому в морду і піде", – підсумував він.

20 жовтня 2016 року Шейнін в ефірі ток-шоу "Время покажет" на "Первом канале" РФ заявив про те, що з ним нормально спілкується оточення, хоча він убивав людей. Він також назвав терориста Моторолу героєм, тому що той "воював на війні, яку розв'язали проти російських людей".

12 жовтня 2017 року в ефірі Шейнін напав на запрошеного на передачу журналіста Майкла Бома. У студії обговорювали зняття російського прапора з закритого консульства РФ у США. Ведучий попередив Бома, "ти зараз краще не біси мене... а то я теж якийсь прапор з тебе зніму і повішу за краватку". Журналіст відповів, що Шейнін сміливий на слові, після чого ведучий накинувся на нього, схопив за шию і почав штовхати з криками: "Ти чо мене провокуєш, друже мій! Я ж тобі сказав: сидіти".

У серпні 2017 року Ананьєв вирушив у піший похід європейськими країнами, щоб довести переваги безвізового режиму. Він вийшов із Парижа, пройшов Францію та Іспанію, до мису Фіністерре на узбережжі Атлантичного океану.