Якщо РФ підірве "Кримський титан", наслідки будуть і для сусідніх країн – Гуменюк
"Ми не спостерігаємо організованої евакуації, але є випадки групових виїздів. [...] Тобто на власний розсуд багато хто з місцевого населення, навчені досвідом, зокрема і 2018 року, коли були хімічні викиди із цього підприємства, люди намагаються максимально віддалитися від цієї зони небезпеки", – сказала Гуменюк.
Вона наголосила, що українська сторона відстежує ситуацію із ввезенням вибухівки на територію підприємства.
"Цілком імовірно, що це буде ще одна ланка в ланцюзі техногенних шантажів, які використовує ворог. Тому сподіваємося на міжнародну спільноту, яка зможе переконати і вплинути на військово-політичне керівництво країни, і на розуміння, що найпершими й найбільше будуть уражені саме підрозділи країни-окупанта, тому що вони знаходяться найближче", – заявила спікерка.
За словами Гуменюк, спричинена росіянами техногенна катастрофа на Каховській ГЕС була "більш локальна ситуація", а якщо окупанти підірвуть "Кримський титан", це матиме міждержавний характер, оскільки зона ураження може сягнути інших країн, зокрема Туреччини, Румунії та Молдови.
Контекст:
Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. "Приєднання" півострова до РФ не визнають Україна й більшість інших країн.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.
2 червня голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін заявляв, що російські окупанти готують провокацію на заводі "Кримський титан" в Армянську. Він, посилаючись на дані сил спротиву, заявив, що росіяни завезли на завод "Кримський титан" вибухівку й мінують територію.