Японія ввела нові санкції проти Росії. У списку ПВК "Вагнер" і "Росбанк"
Обмеження запроваджено "з огляду на нинішню міжнародну ситуацію навколо України і з метою сприяння міжнародним зусиллям щодо досягнення міжнародного миру, спрямованим на вирішення цього питання, відповідно до заходів, вжитих іншими великими країнами".
У санкційному списку 39 фізичних і 73 юридичні особи російського банку і проти дев'ятьох осіб з окупованих територій України, яких "вважають безпосередньо причетними до ймовірного "приєднання" з боку Росії". Це, зокрема, заступник міністра оборони РФ Віктор Горемикін; група співробітників відділу планування ракетного озброєння головного обчислювального центру в Генштабі РФ; пов'язаний із главою Чечні Рамзаном Кадировим Турпал-Алі Ібрагімов; президент концерну "Калашников" Алан Лушніков.
У списку юридичних осіб – низка судноремонтних й авіаремонтних заводів та інших підприємств, а також ПАТ "Росбанк".
Крім цього, Японія ввела санкції проти приватної військової компанії "Вагнер".
У списку осіб із тимчасово окупованих територій – глава окупаційного "уряду" на тимчасово окупованій території Херсонської області Андрій Алексєєнко; самопроголошений "міністр доходів і зборів ДНР" Дмитро Шмельов; самопроголошений "міністр промисловості та торгівлі ЛНР" Тимур Саматов; самопроголошений "міністр енергетики ЛНР" Костянтин Завізенов.
Також введено заборону експорту до Російської Федерації товарів, які "могли б сприяти зміцненню російського промислового потенціалу". У списку експортних обмежень 21 юрособа.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. Низка іноземних держав ввела проти неї санкції.
За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого 2022 року на РФ наклали більше ніж 11,4 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим і частину території Донбасу, – понад 14 тис. Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію і Північну Корею.