Японці відчувають огиду до Росії через дику поведінку окупантів в Україні – посол
За його словами, Японія точно на боці України і уважно стежить за всім, що відбувається.
"Я це відчуваю в контактах зі звичайними людьми, членами уряду, керівниками компаній. Кожен починає з того, що каже: "Ми просто вами захоплюємося. Такий дух спротиву – це щось неймовірне", – розповів посол.
Корсунський зазначив, що в Японії звертають увагу на дику поведінку армії РФ на тимчасово окупованих територіях України.
"Для японської ментальності незрозуміло, навіщо це робити. Воюють армії, військові з військовими, але причому тут дитяча кімната, яку перетворили на туалет? Навіщо це потрібно робити? Японці дуже чутливі в цьому плані, вони на це реагують дуже погано, в них відраза до Росії, і це те, що створює ці 85%", – заявив він.
За словами Корсунського, хоча візуально кількість публікацій у Японії про війну в Україні зменшилася, зараз усі японські провідні ЗМІ знову багато уваги приділяють цій темі, публікуючи новини в "нерізкій манері".
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого Японія приєдналася до санкцій проти Росії, передає Україні нелетальне оборонне обладнання, гуманітарну та фінансову допомогу (загальний обсяг допомоги, яку надають і ще надаватимуть, як повідомляли в уряді Японії, – $1,1 млрд), влада країни послідовно засуджує російську агресію.
Крім цього, з 24 лютого Японія прийняла в себе 1600 українців, "незважаючи на надзвичайно жорстку політику еміграції", говорив на початку серпня Сергій Корсунський.
23 серпня прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що агресія Росії проти України є "обурливим актом, який похитнув основи міжнародного устрою не лише в Європі, а й в Азії".
5 вересня Сергій Корсунський повідомив, що японська поетеса Мадока Маідзумі створила міжнародний проєкт "Хайку для миру" (Haiku For Peace), присвячений Україні. Участь у проєкті взяли автори хайку із 50 країн світу.