Яценюк: 25% воєнних конфліктів після 1946-го закінчувалися протягом місяця, ще 25% – протягом року. Конфлікт, який триває більше року, може тривати до десятиліття
"Коли ми просто всі говоримо про контрнаступ, це дуже важливо, це дуже важливо. Тільки після контрнаступу також буде день і ще один день. Тобто мова повинна йти не про короткострокове планування, не тільки про тактику. Ітиметься про стратегію. А ця війна – надовго", – сказав Яценюк у контексті розмови про майбутні постачання західних літаків Україні.
Він навів статистику з досліджень воєнних конфліктів із 1946 року.
"Зі 100% 25% воєнних конфліктів з 1946 року закінчувалися протягом місяця. Середня статистика – вісім днів. Другі 25% цих воєнних конфліктів закінчувалися протягом одного року. Ми вже не потрапили ні в першу категорію, ні в другу категорію... Тепер є третя категорія, яка складає, відповідно, половину всіх воєнних конфліктів. Так от про цю половину, знаєте, що сказали? Що той конфлікт, який триває більше року, може тривати до десятиліття", – сказав політик.
Він підкреслив, що йдеться про історичні факти і що особисто він дуже хотів би, щоб Україна не потрапила до жодної із цих категорій, а "виключно до своєї категорії", і ця війна завершилася якнайшвидше.
"Але говорив і ще раз повторюся, що на цьому етапі я не бачу можливості завершити війну, виграти війну – тут треба правильно говорити. Завершити – це що? Чи це оголосити тимчасове перемир'я для того, щоб [президент РФ Володимир] Путін переозброївся?" – додав Яценюк.
Контекст:
РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської й Харківської областей. Найінтенсивніші бої зараз точаться на Донбасі.
За прогнозами глави ГУР Міноборони України Кирила Буданова, війна може закінчитися у 2023 році.
Українська влада неодноразово заявляла, що налаштована на деокупацію всіх захоплених з 2014 року українських територій, зокрема Криму.