Яценюк: Путін усе робив по бліцкригу – і програв, але йому вдалося те, чого я не очікував – змінити бліцкриг на затяжну війну і продати це своєму одурманеному населенню G

Яценюк визнав, що помилявся в оцінюванні тривалості війни РФ проти України
Фото: Арсеній Яценюк / Facebook

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк заявив, що помилявся, оцінюючи, скільки триватиме війна Росії проти України, яку ініціював президент країни-агресора РФ Володимир Путін.

"Де в мене була помилка? У мене була помилка в оцінці тривалості війни, а точніше, доцільності тривалості війни для Росії. Я думав, що все-таки для Путіна вкрай важливий бліцкриг. І він усе робив по бліцкригу, і він програв бліцкриг. Але йому вдалося те, чого я не очікував. Йому вдалося змінити бліцкриг на затяжну війну і продати цю війну своєму одурманеному населенню. Тобто, у принципі, тут я повинен відверто визнати, що тут я мав певний прорахунок", – зізнався він.

На думку експрем'єра України, "у принципі, потенціал цієї агресивної ядерної недоімперії залишається надзвичайно високим".

"Вони продають нафту. [...] У мене просте запитання: хто купує найбільше нафти в Росії? Індія, Китай. У кого найбільше збільшився товарооборот із Росією? У Китаю. Там ще й Індія, і Туреччина, до речі, країна – член НАТО. Тому тут слова дуже цікаві, тільки вони мені не несуть ніякого змісту. Це мені звуки. Мене цікавлять цифри і факти. А цифри і факти говорять про наступне. Це – потужний ворог. Цього ворога ми можемо здолати тільки тоді, коли ми маємо підтримку всього світу", – заявив Яценюк.

Контекст:

РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької й Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного й південного напрямків.

За даними СБУ, Путін планував захопити Україну за кілька днів, але бліцкриг провалився.

У квітні сили оборони України вигнали окупантів з північних областей України, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської та Харківської областей. Зараз бої тривають на сході й півдні.

У лютому 2023 року начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов прогнозував, що війна може закінчитися у 2023 році.