Яценюк: Україна сьогодні захищає Європейський союз і весь вільний світ. Ми ніколи не здамося

Яценюк: Український народ вірить, що наше майбутнє – у НАТО і Євросоюзі
Фото: Kyiv Security Forum / Facebook

Протистоячи російській агресії, Україна захищає весь цивілізований світ. Про це 16 квітня під час онлайн-дискусії "Ескалація дій Росії і підтримка України з боку Заходу" на майданчику Київського безпекового форуму заявив прем'єр-міністр України у 2014–2016 роках, голова форуму Арсеній Яценюк, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Україна ніколи не здасться. Ми ніколи не здамося. І сьогодні Україна захищає весь світ. Вона бореться за свою територіальну цілісність і суверенітет, захищає Європейський союз і весь вільний світ. Ми всі маємо це усвідомити. Режим [президента РФ Володимира] Путіна – це загроза всьому світу, Сполученим Штатам і країнам ЄС... Україна потребує підтримки. Нам потрібна летальна зброя, спільні навчання, нелетальна зброя, військова і технічна допомога", – зазначив Яценюк.

За його словами, Україна давно вже мала одержати план дій щодо членства в НАТО.

"Український народ вірить, що наше майбутнє – у НАТО і Євросоюзі. Тут ми прагматичні і не наївні. Ми розуміємо, що не можемо швидко здобути членство... Я просив НАТО надати нам ПДЧ. І вже давно час виконати обіцянки, дані Україні на саміті в Бухаресті 2008 року", – підкреслив Яценюк.

Контекст:

Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Відповідно до Воєнної доктрини України, ухваленої 2015 року, поглиблення співпраці з НАТО є пріоритетним завданням.

7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та НАТО. Закон набув чинності 21 лютого.

2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна дістала статус партнера розширених можливостей.

Із 2014 року внаслідок російської агресії на сході України триває збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази. За даними ООН, за час конфлікту загинуло приблизно 13 тис. осіб.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 

Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ й очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною.

30 березня головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму, що "створює загрозу воєнній безпеці держави". Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території через введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.