Тривають важкі бої за Бахмут і Мар'їнку, росіяни без успіху наступають на чотирьох напрямках – Генштаб ЗСУ
"Загалом протягом минулої доби було відбито 42 атаки противника на зазначених ділянках фронту", – заявили в Генштабі.
На лиманському напрямку протягом доби ворог без успіху вів наступальні дії в напрямку Білогорівки Луганської області. Завдав авіаударів по районах Невського, Білогорівки, Верхньокам'янського та Спірного.
На бахмутському напрямку тривають бої в місті Бахмут. Протягом доби, за даними Генштабу, противник без успіху вів наступальні дії в напрямку Іванівського й Часового Яру. Завдав авіаударів по районах населених пунктів Богданівка, Бахмут і Предтечине.
На авдіївському напрямку окупанти наступали в районах Авдіївки й Первомайського, успіху не мали.
На мар'їнському напрямку підрозділи сил оборони відбили численні атаки в районі Мар'їнки. Також ворожих обстрілів зазнали Георгіївка й Побєда Донецької області.
На куп'янському та шахтарському напрямку росіяни минулої доби не наступали, але завдавали авіаударів, обстрілювали населені пункти з артилерії й мінометів.
На запорізькому та херсонському напрямках противник і далі веде оборонні дії. Завдав авіаударів та обстріляв понад 30 населених пунктів поряд із лінією бойового зіткнення, зокрема Херсон.
Контекст:
Інтенсивні бої в районі Бахмута почалися в липні 2022 року і тривають досі. У Генштабі ЗСУ зазначали, що на захоплення Бахмута РФ кинула найпідготовленіші частини регулярних військ і вагнерівців, більшість артилерії окупанти зосередили саме на цьому напрямку.
На початку квітня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що ситуація навколо Бахмута залишається дуже напруженою і російських окупантів не зупиняють навіть "непомірно високі втрати". 14 квітня вона розповіла, що окупанти обстрілюють Бахмут понад 500 разів і проводять до 50 штурмів упродовж доби на цьому напрямку. Маляр зазначала, що серйозних втрат під Бахмутом зазнають елітні підрозділи російської армії.
5 травня Маляр заявила, що окупанти намагаються щосили взяти Бахмут під контроль до 9 травня.
Заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов заявив, що утримання Бахмута відіграло основну роль у підготовці України до контрнаступу. Воно дало змогу виснажити основні військові ресурси Росії й "диктувати свої умови на фронті", сказав він.