"Є ракети, яких до біса". Данілов розповів, на скільки масованих ракетних ударів ще здатна Росія
Російська армія через дефіцит ракет може дозволити собі не більше ніж чотири масовані обстріли України, схожі за масштабом на ракетну атаку 15 листопада. Про це секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олексій Данілов розповів 22 листопада у програмі "Свобода Live", запис ефіру якої оприлюднило у YouTube "Радіо Свобода".
"Напад, який був 15 листопада, був одним із найпотужніших. Якщо мова буде йти про такий обстріл, який був 15-го числа, то це максимум три-чотири рази вони можуть зробити такі обстріли", – наголосив секретар РНБО.
Він додав, що у противника все ще залишається дуже багато зенітних ракет С-300, якими окупанти ведуть вогонь по наземних цілях, але запаси високоточних виснажуються. Про стан ракетного арсеналу росіян, заявив Данілов, в України є точні та достеменні відомості.
"Маємо розуміння, скільки лишилося: певних ракет лишилося менше ніж 10%, є ракети, яких лишилося 18%, є ракети, яких, на жаль, до біса на території РФ – мова йде про ракети С-300. Їх занадто багато. Вони якраз їх зараз і жбурляють у Запоріжжя, у Херсон, на Харківщину. У них їх ще багато. Те, що стосується високоточних ракет, ми чітко усвідомлюємо, скільки вони на сьогоднішній день їх мають. Якщо б у них було все гаразд, вони б точно не зверталися до іншої країни для того, щоб їм допомагали ракетами", – наголосив Данілов.
До цього, 22 листопада, міністр оборони України Олексій Резніков опублікував інформацію про кількість ракет, які залишилися в російській армії. Зокрема, за його даними, у розпорядженні РФ залишилося 119 ракет "Іскандер" (13% від запасу станом на початок повномасштабного вторгнення в Україну). Також на озброєнні у росіян є 229 "Калібрів", 132 ракети Х-101, 150 ракет Х-555, 120 ракет Х-22, 356 ракет Х-35 і 43 гіперзвукові ракети Х-47М2 "Кинджал".
Резніков зазначив, що в Росії, як і раніше, зберігають значний арсенал ракет С-300. Їх залишилося 6980 одиниць (87%).
Російські війська регулярно використовують зенітні ракетні комплекси С-300 для обстрілів цивільної та критичної інфраструктури Запоріжжя і Запорізької області. Окрім того, регулярних обстрілів із боку російських окупантів із використанням зенітних ракет С-300 зазнають Харківська (по ній ракети запускають із Бєлгорода) та Миколаївська області, а після деокупації – і частина Херсонської області. Спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що російська армія використовує С-300 "як зброю тероризму".
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого з масованого удару ракетами по українських військових об'єктах і далі випускає ракети по Україні практично щодня.
Із початку жовтня Росія активізувала атаки на об'єкти інфраструктури по всій Україні.
10 листопада у Повітряних силах ЗСУ попередили, що окупанти, ймовірно, накопичують ракети для нового масованого удару.
15 листопада окупанти випустили по території України понад 90 крилатих ракет і 10 дронів-камікадзе. За інформацією Офісу президента України, пошкоджено 15 об'єктів енергетичної інфраструктури. Це була найбільша атака на енергетичну систему України від початку війни, повідомили у Міністерстві енергетики.
Під час ранкової ракетної атаки російських окупантів 17 листопада українським захисникам удалося збити шість крилатих ракет із 18 випущених окупантами та шість дронів-камікадзе, повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
За словами президента Володимира Зеленського, за вісім місяців повномасштабної війни Росія застосувала проти України приблизно 4,7 тис. ракет.