"Є зміна тактики". В ОПУ назвали кілька цілей, які переслідує РФ ударами по мирному населенню

Подоляк розповів, чого добиваються росіяни обстрілами мирних українців
Фото: EPA
Росіяни навмисно б'ють по будинках мирного населення, щоб викликати потрібні їм емоції в українців і Заходу. Таку думку висловив радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі телемарафону 1 травня, який транслював канал "Рада".

"Абсолютно очевидно, що певна зміна тактики є. У цьому немає сумнівів, тому що вони наносять прямі удари саме по цивільних, по багатоквартирних будівлях чи по місцях, де є багато житла цивільного населення", – сказав Подоляк.

За його словами, Росія має кілька цілей. Перша – спровокувати українців на певні реакції, зокрема пришвидшити контрнаступ, щоб Україна не займалася підготовкою та накопиченням сил, а на емоціях пішла в атаку.

Також росіяни, на думку Подоляка, намагаються вплинути на жителів країн Заходу, щоб ті під враженням від убивств мирних українців почали вимагати термінових переговорів.

"Третя складова – вони прощупують, чи можна атакувати не тільки по тих траєкторіях, по яких вони атакували взимку та восени, чи можна атакувати в обхід наших систем ППО цивільне населення. І вони дивляться, чи ми повністю закрили небо, чи ні", – сказав Подоляк.

Четверта імовірна мета – росіяни хочуть перевірити, чи буде в них опція у разі "певних подій на лінії фронту" ракетними ударами по цивільних об'єктах зламати Україну, додав він.

Контекст:

Країна-агресор Росія з початку повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року, і до кінця лютого 2023 року завдала по Україні майже 5 тис. ракетних і 3,5 тис. авіаційних ударів, а також ще приблизно 1,1 тис. ударів з використанням БПЛА. Після цього були нові атаки.

Міністр оборони України Олексій Резніков розповів 10 березня, що з початку війни під час масованих атак РФ випустила по Україні 821 балістичну та крилату ракету.

За останній тиждень окупанти здійснили кілька масованих ракетних атак по Україні. 28 квітня вони випустили 23 ракети, сили ППО України знищили 21 із них. Одна з ракет влучила в дев'ятиповерховий будинок в Умані Черкаської області. Внаслідок атаки загинуло 23 людини, зокрема шестеро дітей, двох жінок вважають зниклими безвісти. Того самого дня були загиблі й травмовані у Дніпрі та Українці Київської області.

У ніч на 1 травня окупанти знову атакували Україну. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що вони випустили 18 крилатих ракет, 15 із них сили ППО України знищили. Внаслідок удару по Павлоградському району Дніпропетровської області загинуло двоє чоловіків, ще 40 осіб дістали поранення