ЄС може ввести санкції проти Москалькової за депортацію в Росію українських дітей з окупованих територій – ЗМІ

Москальковій можуть заборонити в'їзд до ЄС і заморозити активи
Фото: EPA
Євросоюз має намір ввести санкції проти більше ніж 60 росіян, зокрема й проти російської омбудсменки Тетяни Москалькової. Про це 20 лютого повідомило видання EU Observer із посиланням на чорновий варіант санкційного списку до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

За даними видання, міністерці сім'ї, праці й соціального захисту Башкортостану Ленарі Івановій, заступнику глави уряду Московської області В'ячеславу Духіну і Москальковій загрожує заборона на видавання віз та заморожування активів за допомогу в організації масових викрадень українських дітей з окупованих територій.

У проєкті санкційного списку зазначено, що Іванова була "однією з головних фігур, причетних до насильницької депортації українських дітей у Росію та їх подальшого незаконного усиновлення російськими сім'ями", Духін "сприяв незаконному усиновленню українських дітей у сім'ї, які проживають у його регіоні, і намагався оформити російське громадянство для цих незаконно депортованих українських дітей", а Москалькова виступила на телебаченні, щоб заперечувати існування фільтраційних таборів на окупованій Росією території України, де "російські сили та маріонетки допитали, затримали й насильно депортували від 900 тис. до 1,6 млн громадян України, зокрема тисячі дітей".

Контекст:

У Росії 18 червня 2022 року заявляли, що вивезли на свою територію понад 1,9 млн українців, зокрема 300 тис. дітей. Віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук із посиланням на дані розвідки говорила, що відомо про приблизно 1,2 млн депортованих, із них майже 240 тис. – діти.

Верещук 20 вересня повідомила, що російські загарбники вивезли до РФ щонайменше 2,1 тис. українських дітей, позбавлених батьківського піклування.

У грудні український омбудсмен Дмитро Лубінець говорив, що офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини верифікував перебування на території Росії понад 12 тис. українських дітей, із них орієнтовно 8,6 тис. вивезли примусово.