Юсов: Після початку вторгнення РФ уже 2576 українців та українок повернулися додому внаслідок обміну. На жаль, ще дуже багато роботи G

Юсов: У Женевській конвенції прямо не вказано, що під час війни мають бути обміни
Фото: mediacenter.org.ua

Україна використовує російських військовополонених для обміну на взятих окупантами в полон українців, повідомив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону представник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Про це зайшла мова після візиту Гордона до табору для російських військовополонених і пояснення Юсова, чому Україна цивілізовано ставиться до полонених окупантів.

"На контрасті дуже часто ми бачимо, у якому стані повертаються з полону наші захисники й захисниці, а також цивільні особи, яких незаконно утримують. А втім. Ми цим і відрізняємося, зокрема, від орди, від путінської Росії, від рашистів. Так, це ворог, але ми виконуємо закон. Зокрема, у своїх інтересах. Це обмінний фонд, який дає нам можливість під час активної фази воєнних дій повертати наших захисників із рашистського полону", – сказав розвідник.

Він назвав це важливим моментом.

"У Женевській конвенції прямо не вказано, що під час війни мають бути обміни й мають повертати полонених. Ідеться про те, що в більшості таких випадків обміни та повернення відбулися вже після завершення бойових дій. Але ми не можемо собі дозволити чекати. Це позиція і [начальника ГУР] Кирила Буданова, і президента України. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими робить усе, щоб цей процес не зупинявся. І після вторгнення вже 2576 українців та українок унаслідок обміну повернулися додому. На жаль, ще дуже багато роботи", – пояснив Юсов. 

Контекст:

За час повномасштабної війни між Україною і Росією відбулося 48 обмінів полоненими (останній – 7 серпня), звільнено 2598 осіб.

Президент України Володимир Зеленський закликає Росію до обміну полоненими в форматі "всіх на всіх". У координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими припускають, що якщо про такий обмін вдасться домовитися з Росією, то він станеться не за один день, а відбуватиметься поетапно.

За яких умов в Україні утримують російських військовополонених, дивіться у спецпроєкті засновника "ГОРДОН" Дмитра Гордона, а також на фото, зроблених під час його візиту до колонії. Представник координаційного штабу із поводження з військовополоненими Петро Яценко, який провів Гордону екскурсію колонією, розповідаючи про побут полонених окупантів, зазначив, що "це нагадує табір відпочинку в Радянському Союзі. Вони сплять, потім їдять, потім ідуть на заняття або на роботу".