Кабмін України установив строки для бронювання працівників у період мобілізації

Бронювання працівників займатиме не більше ніж 25 робочих днів
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Кабінет Міністрів України удосконалив процедуру бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації і на воєнний час, визначивши чіткі строки етапів процедури, на засіданні 28 квітня. Про це повідомляють на сайті Кабміну.

Внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 року №76 "Деякі питання реалізації положень закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та воєнний час", якими визначено строки подання та розгляду держорганами документів щодо бронювання.

Ідеться про такі строки:

  • подання органами державної влади, іншими державними органами списків військовозобов'язаних, які пропонують до бронювання на період мобілізації і на воєнний час, до Генерального штабу Збройних сил (Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки) – не більше ніж п'ять робочих днів;
  • погодження списків та подання Генеральним штабом Збройних сил (СБУ, СЗР) до Міністерства економіки – не більше ніж 10 робочих днів;
  • ухвалення Міністерством економіки рішення про бронювання військовозобов'язаних – не більше ніж п'ять робочих днів;
  • зарахування військовозобов'язаного на спеціальний військовий облік територіальним центром комплектування та соціальної підтримки – не більше ніж п'ять робочих днів.

"Таким чином, процедура від отримання держорганами від підприємств, установ, організацій списків на бронювання працівників до зарахування заброньованих на спеціальний військовий облік має здійснюватися максимум за 25 робочих днів", наголосив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію вранці 24 лютого 2022 року після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Рада продовжувала воєнний стан кілька разів. 16 листопада Рада продовжила воєнний стан до 19 лютого 2023 року.

Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливих винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.

Начальник Київського міського центру комплектування і соціальної підтримки полковник Юрій Максимов розповідав у жовтні, що в Україні є потреба у доукомплектуванні військових підрозділів, тому до вручення повістки треба бути готовим кожному військовозобов'язаному.

27 січня КМУ затвердив новий порядок бронювання підприємствами своїх працівників в умовах воєнного стану.