Канада і США й далі підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно – заява Байдена і Трюдо

Байден після зустрічі з Трюдо: Підтримка українського народу буде непохитною
Фото: Justin Trudeau / Facebook
США і Канада й далі підтримуватимуть Україну. Про це йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена та прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо за підсумками візиту Байдена в Канаду 24 березня, яку опублікувала пресслужба Білого дому.

"Ми засуджуємо Росію за її незаконну, невиправдану і неспровоковану війну проти України", – ідеться в заяві.

Лідери пообіцяли і далі покладати економічні витрати на Росію, "зберігаючи водночас непохитну підтримку України стільки, скільки потрібно".

Під час виступу перед канадським парламентом в Оттаві Трюдо сказав, що Канада, як і США, надала Україні значну військову підтримку, повідомив канал CNN.

"Як ви добре знаєте, пане президенте, Канада й надалі твердо стоятиме на боці України, чого б це не коштувало. Разом ми обоє – партнери, на яких Україна і світ можуть розраховувати", – заявив він.

Байден також виступив перед парламентом Канади і розповів про реакцію світової спільноти, зокрема США й Канади, на війну РФ проти України. Текст промови опублікувала пресслужба Білого дому.

"Ми стояли разом, щоб захистити суверенітет, захистити демократію, захистити свободу для себе й усіх, хто цього бажає. Як я сказав президентові [України Володимиру] Зеленському, коли я був із ним у Києві минулого місяця, люди в усьому світі підтримують сміливих людей України. І ви маєте запитати себе: хіба ви не вражені особистою мужністю, яку вони демонструють? Це неймовірно", – сказав президент США.

Він також нагадав про військову допомогу, яку США надають Україні, а також про приймання біженців і санкції проти РФ.

"Сьогодні давайте ще раз підтвердимо, що ми підтримуватимемо факел свободи, який яскраво горить. І підтримка українського народу буде непохитною", – сказав Байден.

Контекст:

Канада послідовно підтримує Україну, 2022 року виділила понад 5 млрд канадських доларів ($3,76 млрд) на військову, фінансову, гуманітарну допомогу, ідеться на сайті уряду країни. Зокрема, до неї входять ЗРК NASAMS із відповідними боєприпасами, 39 бойових броньованих машин підтримки, протитанкова зброя, гаубиці M777 і боєприпаси до них.

Окрім того, Канада входить до коаліції щодо надання Україні західних танків. Країна доправила до Європи чотири Leopard і анонсувала постачання ще чотирьох.

Сполучені Штати послідовно підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. Із початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництво зброї.

20 березня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $350 млн. Це 34-й пакет військової допомоги, який США виділяють за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону із серпня 2021 року, зазначили в міноборони країни.

Загалом Сполучені Штати виділили Україні допомогу у сфері безпеки на суму понад $33,2 млрд із моменту приходу до влади адміністрації Байдена, зокрема понад $32,5 млрд – із початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року, зазначили в Пентагоні.