Касьянов про Донбас: Активізація бойових дій уже із зовсім іншим розкладом сил стає неминучою
В умовах "повної нездатності Кремля домовлятися" щодо ситуації на Донбасі рішучість Заходу надавати допомогу Україні тільки наростатиме. Постачання важкого оборонного озброєння вже обговорюють, зазначив колишній прем'єр-міністр РФ Михайло Касьянов.
Ухвалені Канадою і США рішення про постачання Києву летального оборонного озброєння є першими сигналами президенту РФ Володимиру Путіну, що незабаром Захід покине спроби домовитися з ним щодо ситуації на Донбасі. Про це колишній прем'єр-міністр РФ, голова опозиційної партії ПАРНАС Михайло Касьянов заявив у Facebook.
"У Кремлі їх ніби не зрозуміли: у відповідь пролунали застереження і навіть погрози ескалації конфлікту. В умовах повної нездатності Кремля домовлятися рішучість надавати допомогу Україні для захисту від Путіна тільки наростатиме. Наступним кроком стануть постачання Україні важкого оборонного озброєння. Політичні дискусії щодо цього вже почали", – написав він.
За словами політика, позиція російського керівництва "робить подальше нарощування військової підтримки суверенної України єдиним виходом із глухого кута, підвищуючи політичну, військову та економічну вартість агресії для Путіна та його оточення".
"Активізація бойових дій уже із зовсім іншим розкладом сил стає неминучою", – заявив Касьянов.
Він уважає, що Кремль "глибоко помиляється у своїй політичній лінії" і відходить від реального шансу завершити протистояння з Україною і Заходом щодо Донбасу.
"Варіант із введенням миротворчого контингенту ООН із широкими повноваженнями на всю територію Донбасу був би рятівним для Путіна і дав би йому змогу вийти із ситуації, зберігши обличчя. Якщо Путін утратить і цю можливість, то на російську владу і, як наслідок, на всіх російських громадян чекають нові проблеми: посилення санкцій та зростання ізоляції країни", – написав політик.
20 грудня видання The Washington Post повідомило, що адміністрація президента США Дональда Трампа вперше дозволила експорт летальної оборонної зброї в Україну. Стверджували, що комерційна ліцензія, схвалена Держдепом США, передбачає продаж снайперських гвинтівок Barrett M107A1, боєприпасів і пов'язаного з ними комплектовання на суму $41,5 млн.
У Держдепі США пояснили, що Україна купувала невеликі кількості цих видів зброї протягом кількох років як до, так і після анексії Криму Росією навесні 2014 року.
22 грудня телеканал ABC News із посиланням на джерела в Держдепі поінформував, що Трамп оголосить про схвалення ним плану продажу протитанкових ракет Україні, зокрема систем Javelin.
23 грудня у Держдепі повідомили, що нададуть Україні "посилені оборонні можливості". У заяві американської адміністрації зазначено, що Україна "є суверенною державою і має право захищатися".
Цього ж дня президент Петро Порошенко підтвердив, що Україна отримає летальну оборонну зброю зі США.