Казахстанська діаспора відкрила "юрту незламності" у Києві й анонсувала встановлення ще чотирьох – в Одесі, Харкові, Львові та Черкаській області photo icon

Діаспора має намір установити ще чотири такі юрти
Фото: ЕРА

14 січня у парку Шевченка в Києві відкрили "юрту незламності", повідомляють "Суспільне" й "АрміяInform".

"Юрта незламності" – це пункт обігріву з альтернативним джерелом енергії. Київська юрта – уже другий такий пункт обігріву, побудований казахстанською діаспорою.

Ідея проєкту належить міжпарламентській групі "Україна – Казахстан", його реалізували казахстанський бізнесмен Даулет Нуржанов і казахстанська діаспора, зазначає "АрміяInform". За даними казахстанської редакції Forbes, Нуржанов посідає 39-те місце у рейтингу найбагатших людей Казахстану. ЗМІ оцінює його статки у $168 млн. Він керує компанією Kusto Agro, яка орендує в Україні 24 тис. га землі та веде бізнес у Вінницькій, Житомирській і Хмельницькій областях.

На відкритті юрти у Києві відвідувачів пригощали пловом, кумисом й іншими стравами. Юрту побудували казахстанські майстри, за традиційною технологією. Її площа – приблизно 60 м&³2;, каркас дерев'яний. На стінах – килими з вишивкою.

Один зі співорганізаторів проєкту Василь Нагорняк розповів "Суспільному", що із самого початку планували закупити 10 таких юрт для встановлення в українських містах, але у виробника було лише шість. За його словами, діаспора має намір установити "юрти незламності" також в Одесі, Львові, Харкові та Черкаській області.

"У Черкаській області я розглядаю кілька локацій. Це буде або село Моренці, де народився Тарас Шевченко, або це будуть Буки, де гарний Буцький каньйон – туристичне місце. А в Києві у нас заплановано, щоб вона стояла до кінця березня. А далі бачитимемо, якщо містяни проситимуть, ми залишимо її на трохи довше", – розповів він.

Контекст:

Першу таку юрту встановили у Бучі Київської області 6 січня. У МЗС Росії тоді занепокоїлися повідомленнями про відкриття юрти. Представник МЗС Казахстану Айбек Смадіяров відповів, що його країна не бачить проблем у реалізації проєкту.

"Ну встановили, і далі що? Юрта – це традиційне житло кочівників, його легко скласти, легко перенести на нове місце, воно екологічно чисте. Напевно, тому казахстанські бізнесмени вибрали саме цей вид житла. Це приватна ініціатива наших казахстанських меценатів, які вирішили допомогти українському народові. Ні коментувати, ні забороняти ми це не можемо", – сказав він і зазначив, що пишається юртою.