Казанський вважає, що для Росії вимога провести вибори на Донбасі – привід зупинити мінські переговори

На переговорах ТКГ Казанський представляє Донецьку область
Фото: Конкурс художнього репортажу "Самовидець" / Facebook

На переговорах тристоронньої контактної групи розглядають проблеми реінтеграції Донбасу, а не внутрішні справи України, до яких належать і місцеві вибори. Про це заявив представник Донецької області на переговорах у Мінську, журналіст Денис Казанський.

Вимога Росії для України провести вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей – усього лише привід для зупинення переговорів щодо Донбасу. Про це заявив представник Донецької області на переговорах тристоронньої контактної групи (ТКГ) Денис Казанський в ефірі телеканала "Прямий".

"ТКГ обговорює безпосередньо проблеми реінтеграції Донбасу. Це закон про особливий статус і саме мирний процес. Внутрішні справи України, умовно кажучи, вибори місцеві, які не стосуються зараз окупованих територій, ми кажемо про місцеві вибори тільки на підконтрольній [території], – вони не мають жодного стосунку до ТКГ. І в нас у ТКГ немає такої компетенції обговорювати рішення чи Верховної Ради України, чи російської Державної думи. Ми обговорюємо безпосередньо питання Донбасу", – сказав він.

Те, що російська сторона має претензії до постанови Верховної Ради про проведення місцевих виборів, є лише приводом зупинити переговори в мінському форматі, вважає журналіст.

"Це дуже легко довести. Тому що, наприклад, у 2015 році, коли були місцеві вибори [в Україні], Верховна Рада приймала таку саму постанову про місцеві вибори, і так само там казали, що вибори в ОРДЛО неможливі, доки не будуть виведені російські війська. Тобто таке саме було формулювання. Але тоді Росія нічого не блокувала, тоді їх це абсолютно не зачіпало, а зараз вони до цього причепилися. Причепилися лише тому, що вони чомусь вирішили потягнути час", – зазначив Казанський.

Верховна Рада призначила місцеві вибори в Україні на 25 жовтня. Відповідну постанову ухвалили 15 липня. У документі йдеться, що місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу та Криму не відбудуться через неможливість їх організації. Депутати зазначили, що вибори на цих територіях призначать окремим законом у разі зупинення тимчасової окупації та збройної агресії Російської Федерації проти України. Виборчий процес розпочався 5 вересня.

19 серпня експрезидент України, голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук повідомив, що Росія поставила ультиматум про зміну постанови, вимагаючи забезпечити проведення виборів в ОРДЛО.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що зміна постанови про вибори може поставити під загрозу виборчий процес, який уже стартував.

11 вересня заступник глави адміністрації президента Росії Дмитро Козак заявив після переговорів радників глав держав "Нормандської четвірки" в Берліні, що Рада має переглянути постанову про місцеві вибори, яка стала "каменем спотикання". За його словами, постанова про вибори суперечить Мінським угодам, але не уточнив, у чому полягає суперечність.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 14 вересня спростував цю заяву. "Це неможливо, тому що ми не можемо втручатися в діяльність українського парламенту", – сказав він.