Кількість боєзіткнень із російськими окупантами зросла, ворог атакував на шести напрямках – дані Генштабу ЗСУ
За добу українські військові провели з російськими окупантами 71 боєзіткнення. Про це Генеральний штаб Збройних сил України проінформував у вечірньому зведенні 4 листопада у Facebook.
"Протягом доби відбулося 71 бойове зіткнення. [...] Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною", – ідеться в повідомленні.
Увечері 3 листопада Генштаб ЗСУ повідомляв про 53 боєзіткнення за добу.
Зросла із п'яти до шести кількість напрямків, на яких безуспішно атакували російські загарбники:
- куп'янський (біля Синьківки та Іванівки Харківської області);
- лиманський (неподалік Білогорівки Луганської області);
- бахмутський (поблизу Кліщіївки, Андріївки і Богданівки Донецької області);
- авдіївський (біля Степового, Сєверного, Авдіївки та Первомайського Донецької області);
- мар'їнський (неподалік Мар'їнки і Старомихайлівки Донецької області);
- шахтарський (поблизу Старомайорського Донецької області).
"Водночас сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на мелітопольському напрямку, наступальні (штурмові) дії на бахмутському напрямку, завдають окупаційним військам втрат у живій силі й техніці, виснажують ворога вздовж усієї лінії фронту", – пояснили в ЗСУ.
За даними Генштабу, за останню добу українська авіація завдала трьох ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника, а ракетники уразили один артилерійський засіб противника.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частини Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну з північного, східного і південного напрямків.
У квітні сили оборони вигнали окупантів із північних областей України, восени деокупували частини Херсонської, Миколаївської та Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Пізніше були повідомлення про деокупацію населених пунктів на сході й півдні.