Клименко: Поліцейських у Херсонській області, які співпрацювали з ворогом, – одиниці

Із 330 співробітників херсонської поліції, які залишилися в регіоні під час окупації, у роботі на РФ підозрюють лише приблизно 10
Фото: depositphotos.com
Поліція задокументувала 414 фактів воєнних злочинів, скоєних окупантами в Херсонській області. Про це повідомив глава Нацполіції Ігор Клименко, його цитує пресслужба відомства.

Клименко зазначив, що зараз безпосередньо у місті Херсоні працює 500 працівників поліції. Ще приблизно 300 працюють на всій деокупованій території Херсонської області. Найближчого тижня після розмінування територій і "визначення пріоритетів у роботі" контингент поліції буде доведено щонайменше до 2 тис. осіб.

"На даний момент задокументовано 414 воєнних злочинів, скоєних окупантами, і ми продовжуємо їх документувати", – повідомив глава Нацполіції.

Клименко зазначив, що зусилля Національної поліції разом із Нацгвардією та СБУ спрямовані також і на викриття диверсійно-розвідувальних груп на деокупованих територіях.

"Ми задокументували діяльність Дар'ївського селищного голови, який співпрацював з окупантами та очолював сільську громаду при окупаційній владі. Встановлюється також причетність жителів Херсонщини, які безпосередньо організовували мітинги на підтримку окупаційної влади. Ця робота триває", – зазначив він.

Водночас очільник Нацполіції наголосив, що співробітників поліції, які залишилися на тимчасово окупованій території і співпрацювали з ворогом, – одиниці.

"330 працівників поліції Херсонської області, які відмовилися виконати наказ і залишити тимчасово окуповану територію 31 березня, були звільнені з поліції. Але хто з них працював на ворога – це одиниці. По них ми зараз працюємо. Частина з них вийшла з окупантами, частину найближчим часом затримаємо. Їх небагато – до 10 осіб, які працювали в адміністраціях окупаційної влади", – розповів Клименко.

Також він повідомив, що на сьогодні на території області встановлено три місця, де, ймовірно, російські окупанти влаштували катівні для українців.

Контекст:

Наприкінці серпня ЗСУ розпочали наступальні дії, зокрема в Херсонській області.

9 листопада міністр оборони РФ Сергій Шойгу наказав розпочати виведення військових із Херсона та з правобережжя Херсонської області. Відступаючи, окупанти підірвали мости через Дніпро й об'єкти інфраструктури міста, залишивши Херсон без води й електрики.

11 листопада українські сили зайшли до Херсона, підтвердила українська військова розвідка. У мережі з'явилися фото та відео, як жителі Херсонської області виходять на вулиці зустрічати українських бійців.

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 11 листопада повідомив, що українські військові – на підступах до Херсона, спецпідрозділи ЗСУ вже зайшли до міста.

12 листопада стало відомо, що до Херсона повернулися українська поліція, військова адміністрація та прокуратура. 14 листопада у Херсоні офіційно підняли прапор України у присутності Зеленського.