Клімкін про зустрічі в нормандському форматі: Якщо в нас немає результату, то для чого збиратися на якомусь рівні?
Зустріч представників країн "Нормандської четвірки" можлива завжди, але для її проведення потрібен результат, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
Якщо буде перспектива якогось прогресу в межах нормандського формату, то можна проводити переговори "в будь-який час і на будь-якому рівні", заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін 6 квітня журналістам у Києві, повідомляє "УНІАН".
"Зустріч завжди можлива, але нам потрібен результат. Якщо у нас немає результату, то для чого збиратися на якомусь рівні, не лише витрачати час, але таким чином спровокувати якісь очікування щодо можливих результатів цих зустрічей?" – зазначив він.
Клімкін наголосив, що якщо буде перспектива "хоча б щодо фундаментально важливих для нас питань" – реального припинення вогню, звільнення заручників і "дорожньої карти" – можна збиратися "в будь-який час, на будь-якому рівні".
"Якщо хоча б цих трьох головних речей у нас немає, то для чого ми збираємося?" – додав він.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі відбуваються в тристоронній контактній групі, а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
Учора прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков повідомив, що 6 квітня відбудеться зустріч помічників глав держав "Нормандської четвірки". Він зазначив, що Росію представлятиме Владислав Сурков.
Від України в ній повинен взяти участь заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.
Остання зустріч у нормандському форматі – на рівні політичних радників – відбулася 24 березня 2017 року в Парижі. Росія на ній була відсутня.
Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. Сторони домовилися затвердити основу дорожньої карти з реалізації Мінських угод.
27 березня Пєсков, коментуючи перспективи проведення нової зустрічі глав країн "Нормандської четвірки", заявив, що ситуація "поки не багата на позитивні зрушення".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.