Командир білоруського полку ЗСУ Прохоров розповів про суперечку із Зеленським
"Було навіть таке, що ми із Зеленським біля одного багаття сиділи. Ось. І я не відчував себе якось скуто. Ми просто якось так спілкуємося... Є справа – ми спілкуємося", – згадав він.
За його словами, це було у 2019 році у прифронтовому селі Золоте. Прохоров каже, що тоді стояло питання про відведення військ і він із товаришами по службі не хотіли, щоб це відбулося.
"Приїхали туди. Перебували на одній із позицій, і якраз приїжджає до нас із делегацією президент. Трошки ми вже багаття розпалили. Він зайшов, якось ми так присіли біля багаття – і давай спілкуватися на цьому тлі про те, що треба відводити війська. Ми кажемо: "Ні, не треба". – "Чому не треба?" – "Бо ми поспілкувалися з людьми. І вони кажуть, що якщо відведуть війська, то Росія далі просуватиме фронт". А він каже: "А я от поспілкувався – і кажуть, що треба відводити війська, тому що через війська сюди прилітають снаряди". Тобто ніби такий діалог", – розповідає він.
Знайомство із Зеленським він назвав цікавим.
"Було цікаво насправді. Був цікавим як людина. І на той час ми трішечки закусилися на тематиці того, що з Росією жодної дипломатії не може бути. Тому що президент тоді сказав таку фразу, що будь-яка війна закінчується дипломатією. І ми тоді сказали: "Ви недооцінюєте Росію у цьому плані. Їй жодна дипломатія не допоможе". І згодом – зараз друга фаза війни – я думаю, що до багатьох має дійти, що це все-таки правда: що жодної дипломатії з Росією не вийде у будь-якому разі", – підсумував військовий.
Контекст:
Денис Прохоров, позивний Кит, народився в Мінську. Закінчив ліцей автомобілебудування. Приїхав в Україну наприкінці 2014 року. Вступив до полку "Азов". Брав участь у боях під Мар'їнкою у Донецькій області. 2019 року набув українського громадянства.
Після 24 лютого разом з іншими білорусами сформував батальйон імені Кастуся Калиновського, який розрісся до полку й у березні увійшов до складу Міжнародного легіону територіальної оборони України Збройних сил України.