Командувач Сил тероборони: Стрілецькою зброєю і боєприпасами ми укомплектовані на 100%
"Стрілецькою зброєю і боєприпасами ми укомплектовані на 100%. Наше завдання – у найкоротшій термін зробити так, щоби ми могли скористатися в разі потреби цією зброєю, боєприпасами якнайшвидше", – сказав Галушкін.
Водночас, зазначив він, у Сил тероборони немає в кожній області пункту постійної дислокації з ремонтом, кімнатами для зберігання зброї, складами для зберігання матеріально-технічних засобів, сигналізацією та іншими необхідними елементами.
За словами командувача, створення дієвої системи управління, яку зараз розробляють, а також наявність у кожного батальйону та бригади свого резерву територіальної оборони, наявність бронежилетів, касок, зброї дає можливість дістати боєздатний підрозділ, готовий воювати.
"А те, що немає ремонту у приміщенні, це зараз не так важливо. Пізніше дійдемо до високого рівня матеріально-побутового забезпечення, але наше головне завдання сьогодні – бути готовими до спротиву й бути готовими у найкоротший час", – наголосив військовий.
За словами Галушкіна, в Україні вже сформовано "кістяк" Сил територіальної оборони в областях, триває процес комплектування батальйонів.
Контекст:
16 липня 2021 року Верховна Рада у другому читанні та в цілому схвалила законопроєкти президента Володимира Зеленського про національний спротив та збільшення чисельності Збройних сил на 15 тис. осіб, із яких 10 тис. – для військ територіальної оборони та 1 тис. – для Сил спеціальних операцій. Зеленський підписав ці документи 29 липня.
Із 1 січня 2022 року закон "Про основи національного спротиву" набув чинності, у ЗСУ з'явився окремий рід військ – Сили територіальної оборони. Зеленський призначив їхнім керівником бригадного генерала Юрія Галушкіна.
Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях та правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. У формування не братимуть раніше засуджених за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину (не поширюється на реабілітованих), а також тих, хто має дві або більше судимості.
Сили тероборони мають виконувати завдань у своїх зонах та районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи й на інші ділянки, але в наступальних операціях їх точно не використовуватимуть, говорив Галушкін.