Командування ЗС РФ намагається приховати випадки масового дезертирства – Центр національного спротиву
Керівництво країни-агресора Росії продовжує політику приховування інформації щодо злочинів різного характеру, скоєних її військовими, а також фактів, що свідчать про деморалізацію особового складу. Про це 2 січня повідомляє Центр національного спротиву (ЦНС), створений Силами спеціальних операцій ЗСУ.
За інформацією джерел у Брянській, Курській і Бєлгородській областях РФ, рекордна кількість російських солдатів потрапила під суд за втечу зі служби. Зокрема, за 2023 рік більше ніж 5 тис. судових справ стосувалися самовільного покидання військових частин після початку мобілізації у вересні 2022 року.
Велику кількість вироків було ухвалено щодо дезертирства, а також невиконання наказів вищого командування, зазначають у повідомленні.
Відповідну ситуацію приховують на всіх рівнях влади в РФ, оскільки такі випадки є масовими і стосуються окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях сходу й півдня України, додали у ЦНС.
Контекст:
Серед окупантів побільшало саботажників і дезертирів, їх скеровують на "м'ясні штурми", повідомляли в Генштабі ЗСУ в червні 2023 року.
Серед особового складу російських окупаційних військ і далі поширюються панічні настрої, їхній моральний дух низький, розповідала 27 липня на той момент заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. За її даними, російські військові дезертирують і калічать себе, щоб не потрапити в Україну.
14 серпня ЦНС повідомляв, що на тимчасово окупованих територіях Донецької області зросла кількість дезертирів у лавах армії РФ. За даними Міноборони України, окупанти також регулярно дезертирують у Херсонській області.
У російських військових на тимчасово окупованій частині Запорізької області масово фіксують занепад духу, у кількох містах зафіксували факти загадкових смертей загарбників, заявив 28 вересня мер тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області Іван Федоров.
Кількість російських військових, охочих дезертирувати, з літа зросла майже вдвічі, повідомляло видання The Moscow Times 4 грудня.