Компанія ДТЕК заявила, що втратила контроль над підприємствами в окупованій частині Донбасу

На підприємствах ДТЕК працюють 118 тис. осіб, із них 36 тис. – на Донбасі
Фото: dtek.com

Бойовики зажадали перереєструвати підприємства ДТЕК у "ДНР" і "ЛНР", але компанія стверджує, що жодні форми тиску не змусять її змінити юрисдикцію активів.

Енерговидобувна компанія ДТЕК стверджує, що втратила керування підприємствами, розташованими на окупованій частині Донецької та Луганської областей.

Заяву щодо цього опубліковано на офіційному сайті компанії.

Йдеться про 11 підприємств: "ДТЕК Шахта Комсомолець Донбасу", "Моспинське УВП", "ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля", "ДТЕК Східенерго" ("Зуївська ТЕС"), "ДТЕК Донецькобленерго", "Техремпоставка", "ДТЕК Свердловськантрацит", "ДТЕК Ровенькиантрацит", "Електроналадка", "ДТЕК Високовольтні мережі" та "ДТЕК Сервіс".

Директори цих фірм отримали повідомлення про необхідність "перереєструвати" їх у "ДНР" і "ЛНР" та провести інвентаризацію майна.

"З цього моменту ДТЕК не контролює робіт цих підприємств. Компанія вважає неприйнятною вимогу щодо перереєстрації наших підприємств, жодні форми тиску не змусять ДТЕК змінити юрисдикцію своїх активів", – зазначено в заяві.

Гендиректор ДТЕК Максим Тимченко вважає те, що трапилося, наслідком політичного конфлікту на Донбасі, "заручником якого були і залишаються українці, український бізнес і українська економіка".

"Це фактично означає зупинку підприємств, що вплине на українців по обидва боки розмежування. Загальним підсумком стане драматичне зниження рівня доходів і зростання безробіття", – упевнений Тимченко.

ДТЕК зазначає, що за останній рік підприємства, що працюють у Донецькій та Луганській областях, заплатили в український бюджет понад 2 млрд грн податків, а 36 тис. співробітників стабільно отримували зарплату.

"Ми боролися за збереження цих підприємств у економічній інфраструктурі України три роки, але забезпечити їхньої подальшої стабільної роботи ми не можемо. ДТЕК намагатиметься зробити все можливе, щоб не залишити наших співробітників у біді, запропонувавши можливість переведення та працевлаштування на інших підприємствах компанії. Я сподіваюся, що міжнародна судова система і верховенство права дозволить ДТЕК відновити керування. Тоді ми зможемо повернутися до повноцінної роботи", – додав Тимченко.

За фактом втрати контролю над підприємствами ДТЕК уже звернулася в правоохоронні органи України, Державну фіскальну службу, податкові органи та державні органи.

До холдингу ДТЕК входить 31 шахта, 13 вуглезбагачувальних фабрик, 10 ТЕС, дві ТЕЦ та шість підприємств з дистрибуції електроенергії. На підприємствах ДТЕК працюють 118 тис. осіб.

Компанія входить у фінансово-промислову групу СКМ, акціонером якої є Рінат Ахметов.

27 лютого ватажки "ЛДНР" Олександр Захарченко та Ігор Плотницький пригрозили зупинити постачання вугілля і "ввести зовнішнє управління" на українських підприємствах, що працюють на окупованих територіях, якщо до 00.00 1 березня не буде знята блокада, яку 26 грудня 2016 року оголосили ветерани українських добробатів.

1 березня, після закінчення терміну ультиматуму, бойовики "ДНР" "націоналізували" приблизно 40 українських підприємств. Захарченко зазначив, що ніхто з українських власників не виходив на зв'язок із представниками "ДНР". 2 березня бойовики "ДНР" оприлюднили список українських підприємств і відповідальних за введення на них "тимчасових адміністраторів".