Контрнаступ лише починається, але Україна вже досягла значного прогресу – Держдеп

Блінкен: У цивілізованому світі назріває сильне бажання, щоб агресія РФ припинилася
Фото: ЕРА
Успіхи Збройних сил України – результат мужності та ефективної партнерської підтримки. Про це 12 вересня на пресконференції у Мехіко (Мексика) заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, текст виступу опубліковано на сайті Державного департаменту.

За його словами, контрнаступ ЗСУ на північному сході й півдні країни "дуже методично сплановано". Велике значення має також підтримка зброєю США та інших країн, вважає він.

"Це все ще перші дні [контрнаступу], тому я думаю, що було б неправильно прогнозувати, куди саме це піде. Але зрозуміло, що ми спостерігаємо значний прогрес українців, особливо на північному сході, і це результат, як я вже сказав, нашої підтримки, але передусім це результат надзвичайної мужності та стійкості українців", – сказав глава Держдепу.

Блінкен зазначив, що РФ продовжує використовувати озброєння "без розбору" не лише проти українських Збройних сил, а й проти цивільних осіб та об'єктів цивільної інфраструктури".

"На жаль, є перспектива, що це триватиме. Ми бачили, що ця агресія – спроба Росії стерти існування України як незалежної, суверенної держави також створила величезні проблеми не лише в Європі, а практично у всіх куточках світу", – додав він.

Держсекретар наголосив на тому, що продовольча й енергетична кризи – прямий наслідок посягання РФ "на самі принципи міжнародної системи, які необхідні для підтримки миру та безпеки, котрі мають враховувати інтереси кожної країни". У цивілізованому світі назріває "сильне бажання, щоб ця агресія припинилася і щоб у підсумку було зменшено наслідки другого і третього порядку", сказав він.

Контекст:

США послідовно підтримують Україну у її протистоянні російській агресії, надаючи фінансову, гуманітарну та військову допомогу.

У Пентагоні повідомляли, що новий пакет допомоги передбачає, зокрема, додаткові боєприпаси до реактивних систем залпового вогню HIMARS, 16 гаубиць калібру 105 мм, безпілотники ScanEagle тощо.

Як повідомляє Пентагон, США виділили Україні приблизно $10,6 млрд допомоги в галузі безпеки з моменту приходу до влади адміністрації Байдена. З 2014 року Сполучені Штати надали Україні понад $12,6 млрд допомоги у сфері безпеки.