Кравчук про консультації Зеленського з лідерами "Нормандської четвірки": Можуть виникнути проблеми з Путіним

Кравчук: Навіть з агресором, із ворогом треба зустрічатися, коли йдеться про життя людей
Фото: ЕРА
Президент України Володимир Зеленський після чергового загострення на Донбасі заявив про намір найближчим часом провести переговори з лідерами країн нормандського формату – президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом РФ Володимиром Путіним. За даними голови української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на сході країни Леоніда Кравчука, консультації в цьому плані тривали 27 березня цілий день.

Поки інформації про результати консультацій у межах нормандського формату щодо питання загострення на Донбасі немає. Про це перший президент України, голова української делегації у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на сході країни Леонід Кравчук розповів 27 березня в ефірі каналу "Україна 24".

Президент України Володимир Зеленський після чергового загострення на Донбасі заявив про намір найближчим часом провести переговори з лідерами країн нормандського формату – президентом Франції Еммануелем Макроном, канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель і президентом РФ Володимиром Путіним.

"Поки інформації немає [про консультації Зеленського із главами країн нормандського формату]. Я знаю, що йдуть консультації, питання непросте. Думаю, не буде проблем із консультаціями з канцлером Німеччини і президентом Франції. Можуть, на мою думку, виникнути проблеми щодо консультацій із президентом Путіним. Але поки що фактів, які свідчать про те, що я помиляюся або що вони про щось домовилися, у мене, на жаль, немає. Думаю, їх загалом ще немає", – сказав Кравчук.

Він зазначив, що намір Зеленського українські політики оцінюють по-різному.

Журналіст додав, що найбільшу цікавість викликає можлива особиста зустріч Зеленського з Путіним.

"На мою думку, ми маємо проявляти активність і пропонувати. Хоча б для того, щоб світ бачив, що Україна готова на все. Навіть з агресором, навіть із ворогом зустрічатися, коли йдеться про життя людей, мир в Україні. Це – найголовніше. Сподіваємося, що якщо всі разом запропонують якісь нові схеми, дорожню карту, пропозиції, зустрічні плани, можливо, це вплине на Росію", – відповів Кравчук.

Він сказав, що 27 березня консультації тривали цілий день.

"Президент із "четвіркою" – з канцлером Німеччини, президентом Франції і президентом Росії – хоче комунікувати і визначитися, як діяти далі. Так само робить і глава офісу Єрмак із колегами – політичним радниками", – додав Кравчук.

Удень 26 березня в районі селища Шуми Донецької області незаконні збройні формування Росії відкрили вогонь із мінометів, гранатометів, великокаліберних кулеметів. Українські військові відповіли. Унаслідок обстрілу українських позицій загинуло четверо бійців ЗСУ, серед них – підполковник Сергій Коваль. Ще двоє військовослужбовців дістали поранення.

Українська делегація у тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на Донбасі зібралася на екстрене засідання. 27 березня планували позапланове засідання безпекової підгрупи ТКГ, але воно не відбулося.

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів країн нормандського формату щодо врегулювання конфлікту на Донбасі – президента Франції Еммануеля Макрона, канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і президента РФ Володимира Путіна – зробити все можливе для збереження режиму припинення вогню на сході України. Він збирається найближчим часом поговорити з кожним із лідерів "Нормандської четвірки".

У 2014 році Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.

На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Штаб операції Об'єднаних сил неодноразово повідомляв, що противник веде снайперський вогонь. 4 лютого глава МВС Арсен Аваков заявив, що на Донбасі "жодного мирного процесу вже немає". "Діють снайперські пари, діють міномети, обстріли. Війна триває", – сказав він.

Зеленський 11 лютого під час візиту в Донецьку область заявив, що ескалація ситуації на Донбасі пов'язана зі спробами Росії тиснути на Україну на переговорах у ТКГ.