Кравчук у ТКГ висловив протест Росії й висунув вимогу розслідувати загибель українського військового від кулі російського снайпера
24 листопада в районі Авдіївки Донецької області снайпер окупантів смертельно поранив солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців В'ячеслава Мінкіна. Голова української делегації у тристоронній контактній групі, перший президент України Леонід Кравчук висловив Росії рішучий протест через це на засіданні ТКГ.
Голова української делегації у тристоронній контактній групі, перший президент країни Леонід Кравчук під час онлайн-засідання ТКГ висунув вимогу до російської сторони розслідувати загибель українського військового В'ячеслава Мінкіна на Донбасі від кулі російського снайпера і покарати винних у злочині.
Як повідомила пресслужба української делегації у Facebook, він просив спеціальну моніторингову місію сприяти розслідуванню та висловив "рішучий протест" Росії через загибель військового.
Сьогоднішня конференція відбувалася на рівні голів делегацій, Кравчук також нагадав: позиція України полягає в тому, що основою врегулювання конфлікту на Донбасі є весь комплекс домовленостей, досягнутих у межах нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі.
Україна підтвердила готовність і далі послідовно працювати для їх реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій "План спільних кроків", ідеться в релізі.
"Кравчук принципово вимагає від російської сторони як учасника ТКГ узяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на вищому рівні в Парижі у 2019 році, до кінця цього року", – ідеться в повідомленні.
24 листопада в районі Авдіївки снайпер окупантів поранив бійця 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Мінкіна, згодом він помер у госпіталі. Мінкіну був 31 рік, у нього залишилися дружина та син.
2014 року, відразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили на Донбасі будуть відповідати на ворожі обстріли й після набуття перемир'ям чинності.
Українська сторона регулярно повідомляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.
За даними головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака станом на 25 листопада, за час перемир'я на Донбасі загинуло четверо українських військовослужбовців, ще 14 дістали поранення.