Кравчук заявив, що ватажок "ДНР" Пушилін прагне загострити ситуацію на Донбасі
Мільйони українців на окупованому Донбасі бачать, хто знову хоче розпалити бойові дії, заявив глава делегації України у тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.
Заяви ватажка так званої "ДНР" Дениса Пушиліна про обстріл позицій українських військових у районі населеного пункту Шуми є нічим іншим, як бажанням загострити ситуацію на Донбасі. Про це в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" 5 вересня сказав глава делегації України у тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук.
"І це зрозуміло для кожного, зокрема для мільйонів українців, які залишаються в окупації. Вони бачать, хто знову хоче розпалити бойові дії", – підкреслив він.
Кравчук підкреслив, що цього року із 27 липня вдалося зупинити бойові дії на Донбасі.
"Це, безумовно, важливе досягнення для всіх в Україні – як на вільній території, так і на окупованій", – прокоментував він.
Екстрене засідання ТКГ 6 вересня, за словами Кравчука, має ще раз зафіксувати те, що припинення вогню на Донбасі має бути найважливішим для всіх сторін конфлікту.
Сьогодні Пушилін вимагав, щоб із 8.00 7 вересня українські військові звільнили укріплені позиції в районі населеного пункту Шуми, оскільки їх нібито встановили "незаконно". За словами ватажка "ДНР", російсько-терористичні війська збираються обстріляти ці позиції.
України 6 вересня скликає екстрене засідання тристоронньої контактної групи через погрози Пушиліна.
Населений пункт Шуми Торецького району (недалеко від Горлівки) перейшов під повний контроль Об'єднаних сил улітку 2018 року.
22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня. Президент України Володимир Зеленський зазначав, що Об'єднані сили на Донбасі будуть відповідати на ворожі обстріли і після набуття чинності перемир'я.
За словами начальника Генштабу – головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака, режим припинення вогню виконують з обох сторін, поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру.
26 серпня у штабі ООС повідомили, що за перший місяць режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі в лавах українських військових немає бойових втрат і поранень.