Кремль готує оборонно-промисловий сектор країни до затяжної війни в Україні – Інститут вивчення війни

На війні в Україні російська армія втратила приблизно 1012 танків
Фото: EPA
Визнана в Україні міжнародною злочинною організацією ПВК "Вагнер", імовірно, продовжить вербування ув'язнених, але в менших масштабах. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованому 9 лютого.

Експерти зазначили, що напередодні засновник "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що його ПВК більше не вербує найманців у колоніях.

"Набір ув'язнених у ПВК "Вагнер" повністю припинено. Перед тими, хто в нас зараз працює, усі зобов'язання виконують", сказав Пригожин.

ISW із посиланням на статистику Федеральної служби виконання покарань зазначила, що вербування "Вагнером" ув'язнених упродовж останніх кількох місяців справді сповільнили. Аналітики вважають, що це пов'язано із "загальною тенденцією" повільної заміни вагнерівців на регулярні російські війська в районі Бахмута Донецької області.

Окрім того, у звіті йдеться про те, що Кремль і далі вживає заходів щодо підготовки оборонно-промислової бази Росії до затяжної війни в Україні. Зокрема, Росія хоче відновити запаси танків. З посиланням на розвідувальну групу Oryx експерти зазначили, що в боях в Україні російська армія втратила приблизно 1012 танків, ще майже 500 захопили українські військові.

Контекст:

На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них ПВК "Вагнер", у лавах яких перебувають найманці й завербовані в тюрмах ув'язнені.

За інформацією Офісу президента України за січень, за час повномасштабної війни, яка почалася 24 лютого торік, українські захисники вбили, поранили, "відправили в безвісти" або взяли в полон майже 30 тис. вагнерівців, завербованих у місцях позбавлення волі.

The New York Times написала, що кількість могил на цвинтарі у станиці Бакинській Краснодарського краю, який належить ПВК "Вагнер", зросла всемеро протягом останніх двох місяців.

У листопаді торік в українській військовій розвідці заявляли, що внаслідок міжнародних санкцій можливості російського військового виробництва значно скоротилися.