Кремль хоче знищити Україну, українців, їхню національну ідентичність і надії на майбутнє – глава Єврокомісії

Фон дер Ляєн: Ми хочемо, щоб російський кримінальний план зазнав поразки, і ми хочемо правосуддя для України
Фото: EPA
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз і далі докладатиме всіх зусиль, щоб президента РФ Володимира Путіна притягнули до відповідальності за воєнні злочини. Про це вона сказала 31 березня у виступі через відеозв'язок у межах Бучанського саміту, повідомило "Інтерфакс-Україна".

"Кремль хоче знищити Україну, її державність, незалежність і демократію. Він хоче знищити самих українців, їхню національну ідентичність, їхню історію та надії на майбутнє. Це воєнні злочини. Злочини проти людства", – сказала фон дер Ляєн.

Ще одна частина "путінського плану", за її висловом, – це викрадення й депортація в Росію дітей, у яких "украли дитинство, їхнє коріння".

Вона наголосила, що за такими спробами знищити ідентичність українців має наставати відповідальність, і додала, що виданий Міжнародним кримінальним судом ордер на арешт Путіна є чітким сигналом, що воєнні злочинці відповідатимуть за свої дії.

"ЄС має намір продовжувати збирати докази. Ми продовжуватимемо докладати всіх зусиль, щоб Путіна притягнули до відповідальності. Тому ми також продовжимо підтримувати створення спеціального військового трибуналу. Це робиться для України і для права будь-якої держави вирішувати, яким буде її майбутнє. Ми хочемо, щоб російський кримінальний план зазнав поразки, і ми також хочемо правосуддя для України", – сказала глава Єврокомісії.

У зверненні стосовно річниці деокупації Бучі Київської області, опублікованому в її Twitter 31 березня, вона також підкреслила, що те, що сталося рік тому в Бучі до її звільнення, не було поодиноким випадком.

"Холоднокровні страти були частиною більшого плану. Кремлівського плану знищення українців. Їхньої національної ідентичності. Їхнього буття. Воєнні злочинці будуть відповідати", – заявила вона.

Контекст:

Росія почала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей.

Україна наполягає на створенні спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України, оскільки Міжнародний кримінальний суд та інші такі інституції на цьому етапі не можуть розглядати справи щодо таких злочинів.

Необхідність створення спецтрибуналу для Росії вже підтримала низка європейських і міжнародних інституцій, зокрема Парламентська асамблея Ради Європи, Європарламент, парламентські асамблеї НАТО й ОБСЄ, а також окремі країни (наприклад, Франція, Німеччина і Латвія).

2 лютого президентка Єврокомісії заявила, що міжнародний центр із розслідування злочину агресії РФ проти України працюватиме в Гаазі, і наголосила, що цю роботу запустять дуже швидко. У ній братимуть участь європейське агентство Євроюст, Україна, Нідерланди та партнери з Об'єднаної слідчої групи, яка розслідувала катастрофу рейсу МН17.