Кремль визнав поразку в Харківській області й намагається зняти провину з Путіна – Інститут вивчення війни

У ISW зазначають, що у Кремлі зосередилися на знятті провини з Путіна за провал у Харківській області
Фото: depositphotos.com
Після втечі окупантів із Харківської області Москва вперше від початку вторгнення в Україну 2022 року відкрито визнала свою поразку. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що Кремль із 24 лютого жодного разу не визнавав своєї поразки: ні коли ЗСУ витіснили війська РФ із-під Києва, ні коли окупантів вигнали зі Зміїного острова. Відступ із Києва Росія пояснювала тим, що у пріоритеті в неї "звільнення" Донбасу, а вихід зі Зміїного острова називала "жестом доброї волі".

Міністерство оборони Росії спочатку намагалося пояснити невдачі Росії в Харківській області тим, що російські війська виводять для перегрупування, але цю версію швидко й гучно розкритикували в мережі.

"Кремлівські джерела зараз працюють над тим, щоб зняти з [президента РФ Володимира] Путіна відповідальність за будь-яку поразку, натомість поклавши провину за втрату майже всієї окупованої Харківської області на нестачу інформованих радників у путінському оточенні", – ідеться у звіті.

Зокрема, один із членів кремлівської Ради з міжнаціональних відносин Богдан Безпалько навіть заявив, що військових чиновників, які не виявили зосередження українських військ і техніки та проігнорували Telegram-канали, що попереджали про підготовлюваний контрнаступ українських військ, треба стратити.

Раніше ISW повідомляла, що Кремль відклав зустріч Путіна з російськими представниками міноборони одразу після виведення військ із-під Харкова, що посилило видимість розколу між Кремлем і міноборони РФ.

"Визнання Кремлем поразки в Харківській області засвідчує, що Путін готовий і здатний визнати і навіть прийняти поразку Росії, принаймні за деяких обставин, і зосередитися на тому, щоб зняти із себе провину", – підсумували експерти.

Контекст:

У Харківській області ЗСУ протягом тижня звільнили 300 населених пунктів, повідомила 13 вересня заступниця міністра оборони Ганна Маляр. Зокрема, звільнено Балаклію. Українські підрозділи зайшли до Куп'янська та Ізюма.

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 14 вересня повідомив, що звільнені від окупантів території поступово повертаються до "нормального життя": вибухотехніки проводять розмінування, комунальні служби відновлюють критичну інфраструктуру, місцеві мешканці отримують гуманітарну допомогу.