Кулеба назвав три основні труднощі контрнаступу України
"По-перше, заміновані території. Іноді нашим солдатам доводиться проповзати по 200–300 метрів на день, щоб розчистити коридор для військ, які наступають. Друга перешкода – російські лінії оборони, укріплені бетоном і сталлю. Третя – панування Росії в повітрі. Нашим силам на землі бракує протиповітряних засобів", – сказав він.
Кулеба зазначив, що багато хто коментує перебіг контрнаступу і каже, що він відбувається повільно, але для України це щоденні зусилля й людські життя.
"Найголовніше, що, незважаючи ні на що, ми прогресуємо", – зазначив міністр.
Контекст:
Країна-агресор РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. 24 лютого 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну з північного, східного та південного напрямків.
У квітні сили оборони України вигнали окупантів із північних областей, восени деокупували частину Херсонської, Миколаївської і Харківської областей.
5 червня 2023 року в Міноборони України заявили, що на деяких напрямках сили оборони перейшли до наступальних дій. Після цього українські військові звільнили низку населених пунктів у Донецькій і Запорізькій областях.
Президент Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю, опублікованому 21 червня, що контрнаступ українських військ просувається повільніше, ніж хотілося б, але влада країни оцінює його перебіг позитивно.
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в опублікованому 30 червня інтерв'ю The Washington Post сказав, що його дратують заяви про нібито "повільний" контрнаступ України. "Це не шоу. Кожен день, кожен метр дається кров'ю... Без повного забезпечення ці плани взагалі нездійсненні", – наголосив він.