Кулеба закликав Євросоюз якнайшвидше ввести санкції проти Росії
"Вдячний [главі європейської дипломатії] Жозепу Боррелю та міністрам закордонних справ ЄС за те, що вони зробили саме те, про що я просив їх учора: збільшили військову допомогу Україні та санкційний тиск на Росію. ЄС і далі доводить свою рішучість. Ми сподіваємося на якнайшвидше виконання обох рішень", – написав міністр.
21 вересня Боррель повідомив, що представники урядів країн ЄС на неформальній зустрічі домовилися щодо нових обмежень проти Росії за агресію в Україні.
Politico з посиланням на чотирьох дипломатів ЄС 21 вересня повідомило про підготовку нового пакету санкцій проти РФ. Імовірно, що до нього увійде обмеження цін на російську нафту, яке зараз обговорюють у G7. Крім того, у ЄС обговорюють санкції проти додаткового списку фізичних осіб, заборону імпорту російських алмазів та інших предметів розкоші, зазначили співрозмовники видання.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого низка країн ввела проти РФ кілька пакетів санкцій. Сьомий санкційний пакет ЄС – останній наразі – офіційно оголосили 21 липня. До обмежень входять поетапна відмова від російської нафти та від'єднання від системи SWIFT деяких російських банків.
Із країни-агресора почали йти міжнародні компанії. Згідно з підрахунками Інституту керівників вищої ланки Єльського університету, із РФ уже пішло понад 1 тис. компаній. Зокрема, про припинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa і MasterCard, ритейлери IKEA і Jysk, технологічні компанії Apple і Microsoft, а також найбільші мережі громадського харчування KFC і McDonald's.
За інформацією глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ наклали понад 9,2 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 11,9 тис. Тепер Росія – найбільш підсанкційна країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.